Problemy z True Tone - temat zbiorczy

Wszystko na temat telefonów Siemens i BenQ- Siemens.

Postautor: di_kamilo » 04 lut 2006, 11:13

ALUCARD pisze:siemka. mam taki problem mam juz ponad miesiąc siemensa c75 i nie wiem w jakim formacie mają byc wav.to znaczy ile ma byc tzw Hz? bo ja konwertuje na 8000 kHz 8 B/s mono. i mi to jakoś chadza. a jak dam na 8000 kHz 15 B/s stereo to mi nie kce nawet czytać tego!!! ale dla czego?? aha uzuwam programu dBpowerAMP Music Converter to Wav/MP3/Ogg/i na Windows Media Player. proszę o odpowiedź.

44100 Frame Rate i 16 Bit Rate
Awatar użytkownika
di_kamilo
VIP Forum
VIP Forum

Model telefonu: Siemens C75
Sieć: Era GSM

Postautor: ALUCARD » 09 lut 2006, 23:57

di_kamilo jestes pewny że na takie parametry mam skonwertować wava żeby mi chadzał na fona jako dzwonek?? bo próbowałem i mie nie kciało go wogule czytać :?
ALUCARD
Nowicjusz
Nowicjusz

Model telefonu: Siemens SX1 C2F+ + Kingston+512MB
Sieć: Heyah

Postautor: Porcupine Floyd » 12 lut 2006, 13:26

Heh, byloby arcy ciekawie gdyby Siemens C75 odtwarzal pliki jakosci CD (44.100Hz 16Bit Stereo). Ludzie, troche wyobrazni nie zaszkodzi ;-)

Wystarczy zgrac juz istniejace dzwonki .wav z telefonu i sprawdzic.

Format .wav oraz .amr obslugiwany przez Siemens C75 (i pewnie przez wiekszosc telefonow z tej linii) to:

8KHz 8Bit Mono

W dlugosci chyba nie ma ograniczen, za wyjatkiem wielkosci pamieci ;)

Nie sprawdzalem jeszcze kwestii kompresowania .wav (AD PCM), ale jesli dziala, to plik wynikowy stworzony z .mp3 o dlugosci 5 min, w .wav (8/8/1) powinien zajmowac cos okolo 4 - 5 MB, nie wiecej (aczkolwiek jakosc takiego utworu jest marna ;])
Porcupine Floyd

Postautor: rafffixx » 13 lut 2006, 18:22

No właśnie o tqaki temat mi chodziło. ?ciągnąłem kilka pełnych utworów .wav, każdy zajmuje od 4 do 6 MB, i C75 ich nie czyta...czy to wina złych parametrów kompresji dla telefonu czy raczej długości? I ewentualnie czym przerobić wav tak by telefon go czytał? O ile takie coś ma jeszcze sens słuchania :?
rafffixx

Postautor: Porcupine Floyd » 13 lut 2006, 20:54

Dlugosc raczej nie ma nic do tego. Jezeli sie miesci to jest ok, problem to zapis.

Sprobuj tak, jak napisalem - 8KHz, 8 bit, mono .wav (mozesz sprobowac kompresji ADPCM, ale nie gwarantuje, ze bedzie dzialac, jak nie to zrob zwyklego .wav, nie skompresowanego).

A czy jest sens - zrob plik 8KHz, 8 bit mono, posluchaj i sam stwierdzisz jak marne to jest ;]
Porcupine Floyd

Postautor: kid_158 » 13 lut 2006, 21:48

Może dzownek który pobrałes nie jest w formacie WAV :P
kid_158

Postautor: Porcupine Floyd » 14 lut 2006, 16:04

Zagadaj do mnie na GG, to dam ci maila, wyslesz mi to i zobacze o co chodzi (jak sobie z tym sam nie poradzisz oczywiscie ;-))
Porcupine Floyd

Postautor: Smark » 13 mar 2006, 17:00

rafffixx musisz te dzwonki potraktować jakimś programem konwertującym np WavConvertor for cx70

P.S. a ja właśnie tym programem konwertuje je na 16 bit i chodzą...
Smark

Postautor: Porcupine Floyd » 13 mar 2006, 17:07

Tak, chodza na 16 bit, ale maja wtedy nizsze samplowanie (bodajze 4 KHz, nie 8)
Porcupine Floyd

Postautor: Johnny » 30 kwie 2006, 19:41

JAk nie mozesz ustawic jako dzwonek a masz kabel albo irde to nie lepiej odluchac dzwonek na kompie (on sie zapisuje na dysku) i wgrac go za pomoca kabelka i irdy ja tak robie i wszystko dziala:)
Johnny

PoprzedniaNastępna

Wróć do Forum SIEMENS , BenQ- Siemens