Test telefonu Siemens SXG75

Testy telefonów stworzone przez użytkowników ForumX75.info.

Test telefonu Siemens SXG75

Postautor: Kamil12 » 24 mar 2007, 18:37

Liczba funkcji, które posiadają dziś telefony komórkowe, przypomina niemalże oferowane dziś przez komputery. I tak jak w przypadku komputerów, większość ich użytkowników wykorzystuje tylko część możliwości urządzenia, którym się posługuje. Obawiam się, że podobny los czeka telefon Siemens SXG75.

Jest to jedna z nielicznych słuchawek przeznaczonych do pracy w sieciach 3G, którą wyposażono w moduł GPS i system nawigacji.

Siemens SXG75 został przygotowany do pracy w sieciach UMTS oraz GSM 900/1800/1900. Może być wykorzystywany także jako modem do transmisji danych po połączeniu z komputerem za pośrednictwem Bluetooth, portu podczerwieni lub za pomocą kabla USB.
Nie będziemy mogli skorzystać z technologii EDGE, a szkoda, znacznie zwiększyłoby to możliwości tego urządzenia. Telefon wyposażono w klienta poczty elektronicznej - umożliwia przesyłanie wiadomości IMPS (tak jak w komunikatorach internetowych) oraz korzystanie z Push and Talk (PaT). W skład oprogramowania telefonu wchodzi też szybka przeglądarka obsługująca XHTML oraz WAP 2.0. Dane w telefonie, takie jak terminy spotkań, zadania, kontakty i notatki można synchronizować z klientem poczty elektronicznej MS Outlook za pomocą aplikacji Mobile Phone Manager, którą należy zainstalować na komputerze. Za pomocą Bluetooth, portu podczerwieni czy też kabla USB możemy także przenosić do i z komputera nagrane pliki wideo, dokumenty czy pliki audio.

GPS - dobrze, ale...

To, co jednak cieszy a zarazem martwi, to obecność w telefonie modułu GPS. Cieszy, bo w ten sposób być może nie trzeba będzie w przyszłości korzystać z komputera kieszonkowego z mapą i modułem GPS. Jeden przedmiot do noszenia i ładowania mniej. Martwi, bo wyposażenie telefonu w moduł nawigacji satelitarnej to jeszcze nie wszystko. Potrzebna jest odpowiednio przygotowana mapa Polski. Mapy dla SXG 75 jeszcze nie ma i przypuszczam, że długo jeszcze nie będzie. A szkoda. Demo, które znajdziemy w telefonie Siemens SXG75, robi wrażenie. Jeśli kiedykolwiek korzystaliście z map samochodowych i GPS-u, to będziecie mile zaskoczeni. Wszystko jest czytelne, są pomocne strzałki oraz instrukcje głosowe. Rozwiązanie nawigacyjne działa w trybie on-line. Trasa jest określana centralnie, na serwerze, który wysyła dane do telefonu komórkowego, zapewniając kierowcom dostęp do najnowszych map. Ponadto będzie można np. wybrać kontakt z książki telefonicznej telefonu, aby trafić na miejsce. To jednak przyszłość, o ile ten telefon trafi do oferty polskich operatorów, którzy uruchomią niezbędne do jego wykorzystania usługi.

Multimedia w trzeciej generacj

Siemens SXG75 jest telefonem multimedialnym w pełnym tego słowa znaczenia. Do dyspozycji mamy doskonały duży ekran z 256 tysiącami kolorów, zintegrowany cyfrowy aparat fotograficzny o dwumegapikselowej matrycy, umożliwiający robienie znakomitych zdjęć i filmów. Do tego dodatkowa kamera CIF, umieszczona z przodu obudowy, umożliwiająca rozmowy wideo. Zdjęcia czy pliki wideo pobrane z Internetu z przyjemnością ogląda się na dużym ekranie, a jakość dźwięku, który płynie z głośnika umieszczonego w tylnej części telefonu, jest taka, że znajomi byli zaskoczeni, iż to telefon, a nie np. radio. Równie atrakcyjnie brzmią dzwonki w 40-tonowej polifonii. Co ważne, do informowania nas o połączeniu przychodzącym możemy wykorzystać pliki MP3. Często korzystałem z radia UKF, w które wyposażono telefon. Jest doskonałe. Wykorzystuje technologię RDS. Stacje radiowe możemy wyszukiwać ręcznie, automatycznie, wybrać między trybem stereo lub mono i zapisać 10 wybranych stacji do pamięci. Możemy słuchać radia za pomocą słuchawek lub wbudowanego głośnika, czy też zewnętrznych głośników, ale tylko specjalnie dostosowanych do współpracy z telefonem SXG75. Stacje radiowe można zmieniać, naciskając przyciski od 0 do 9 lub też wykorzystywać do tego dżojstik. Głośność sygnału w słuchawkach stereofonicznych regulujemy za pomocą dwóch przycisków na prawym boku telefonu. Słuchawki wyposażono też w przycisk, który wyłącza radio, gdy odbieramy rozmowę telefoniczną. Aby jednak powrócić do słuchania radia, musimy sięgnąć do telefonu. Telefon może być wykorzystywany także jako odtwarzacz MP3. Został wyposażony w 128 MB pamięci (dla użytkownika 64MB). Jeśli jednak chcemy zamienić telefon w odtwarzacz MP3 z prawdziwego zdarzenia, niezbędna będzie karta pamięci typu RS MultiMediaCard. Gniazdo do jej instalacji umieszczono na prawym boku telefonu. W telefonie Siemens SXG75 możemy wykorzystywać nie tylko pliki MP3, ale także zapisane w formatach AAC, AAC+, AAC++, WAV, MIDI, RealAudio czy AMR. Za pomocą zainstalowanego w urządzeniu odtwarzacza obejrzymy wideo w formatach MPEG4, H263 i 3GP.

Wiele funkcji, więcej wagi

Siemens SXG75 na pewno nie należy do małych telefonów i waży 134 gramy. Jest też w porównaniu z innymi komórkami stosunkowo szeroki. Klasyczna jednobryłowa konstrukcja oraz duży wyświetlacz TFT o rozdzielczości 240x320 pikseli robi wrażenie już w momencie włączenia telefonu. Nad ekranem, po lewej stronie, umieszczono pierwszą z dwóch kamer, w którą wyposażono telefon. Można ją wykorzystywać do rozmów wideo. Kolejna, umieszczona w tylnej części obudowy, przeznaczona jest do wykonywania zdjęć i nagrywania filmów. Posiada matrycę o rozdzielczości 2 MPx. Okrągła, ochronna obwódka matrycy powoduje, że telefon położony np. na biurku nie leży równo i jest niestabilny. Gdy weźmiemy go do ręki, wyraźnie wyczuwa się jego wagę oraz kształt. To telefon dla osób pragmatycznych, które lubią odczuwać obecność komórki w kieszeni. Mimo to leży jednak dobrze w dłoni. Lekkie ścięcia krawędzi, w których łączą się płaszczyzny telefonu powodują, że sprawia on wrażenie cieńszego niż jest w rzeczywistości. Klawiatura ma wąskie przyciski i osoby z dużymi palcami mogą mieć problemy podczas np. wpisywania SMS-ów. Waga telefonu jest z kolei na tyle duża, że aby wygodnie pisać SMS-y, trzeba uchwycić telefon jak najbliżej środka ciężkości. Jeśli podeprzemy go niżej, zaczniemy z czasem odczuwać jego wagę. Tradycyjne przyciski z zieloną i czerwoną słuchawką znalazły się na prawym i lewym ściętym boku telefonu. Nad nimi umieszczono odpowiednio przycisk do nawiązywania połączeń wideo i połączeń internetowych.

Kilka praktycznych spostrzeżeń

Telefon wykorzystywałem w centrum Warszawy z kartą sieci Plus, gdzie można korzystać z technologii UMTS. Uzyskiwałem transfer danych zbliżony do tego, który podaje producent. Podobnie było, gdy korzystałem z GPRS-u. Akumulator bez problemu wystarczał na mniej więcej 5 godzin rozmów. Za ładowarką rozglądałem się średnio co dwa, trzy dni, o ile nie korzystałem z telefonu zbyt intensywnie. Rozstawałem się z nim niezbyt chętnie. Zaakceptowałem jego sporą wagę i rozmiary. Przekonał mnie także doskonałym ekranem, ciekawym graficznie menu oraz wysoką jakością kamery i możliwością wykorzystywania go jako odtwarzacza MP3. Na pozytywną ocenę ma wpływ także znakomicie działające radio. Telefon, który testowałem, był w ostatniej fazie prac inżynierskich. Nie miał jeszcze polskiej wersji menu i czasami wyczuwało się minimalne opóźnienie w reakcjach. Gdyby jeszcze w najbliższych miesiącach opracowano mapę naszego kraju, którą można wykorzystywać z modułem GPS telefonu Siemens SXG75? Wtedy zamiast dwóch urządzeń, do rozmów i do nawigacji, zabieralibyśmy w podróż tylko telefon.

Telefon dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: mettalic white i mettalic black.
Ostatnio zmieniony 24 mar 2007, 19:16 przez Kamil12, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Kamil12
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 60
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:48
Lokalizacja: Kowale Pańskie
Model telefonu: Sony Erikson k600i + Siemens c60
Sieć: Plus MIX

Postautor: TechX » 24 mar 2007, 18:43

Kamil12, za test 9/10. Za telefon 7.5/10
TechX
 

Postautor: Rafi » 24 mar 2007, 19:20

fotki sa zrobione przez użytkownika behru z innego forum a podobny test też już gdzieś widziałem ale nie jestem pewien
Kamil12, bez obrazy
Rafi
Moderator
Moderator
 
Posty: 453
Rejestracja: 11 sty 2006, 17:53
Lokalizacja: wziąść kase?
Model telefonu: Sony Xperia ST26i
Sieć: +MIX
Karta pamięci: 2 GB

Postautor: TechX » 24 mar 2007, 19:25

brain1990, to dlaczego jest wyróżniony na zielono?
TechX
 

Postautor: Kamil12 » 24 mar 2007, 20:35

brain1990, masz racje fotki robione tym telefonem i zdjecie telefonu jest pobrane z innego forum ale test tak ogólnie 1/3 zrobiłem sam a resztę zjechalem ze stronki o fonach.
Awatar użytkownika
Kamil12
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 60
Rejestracja: 14 paź 2006, 13:48
Lokalizacja: Kowale Pańskie
Model telefonu: Sony Erikson k600i + Siemens c60
Sieć: Plus MIX

Postautor: Rafi » 25 mar 2007, 12:03

TechX pisze:brain1990, to dlaczego jest wyróżniony na zielono?


bo nie pamiętam jaka to stronka :wstyd:
Rafi
Moderator
Moderator
 
Posty: 453
Rejestracja: 11 sty 2006, 17:53
Lokalizacja: wziąść kase?
Model telefonu: Sony Xperia ST26i
Sieć: +MIX
Karta pamięci: 2 GB

Postautor: Styczek » 02 kwie 2007, 15:27

Trzeba przyznać - bardzo fajny telefonik, mimo iż trochę duży.
GPS - fajny bajer, ale map Polski brak, wiec u nas raczej nieprzydatne :]
Awatar użytkownika
Styczek
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 11
Rejestracja: 29 wrz 2006, 14:06
Lokalizacja: Tarnów
Model telefonu: Siemens CX65
Sieć: Heyah

Postautor: Żelek » 02 kwie 2007, 17:47

Styczek gdybyś poczytał więcej to byś się dowiedział, że polskie mapy są :P
Awatar użytkownika
Żelek
VIP Forum
VIP Forum
 
Posty: 41
Rejestracja: 04 wrz 2006, 19:58
Lokalizacja: Z Ziemi :p
Model telefonu: ME75
Sieć: Era

Re: Test telefonu Siemens SXG75

Postautor: pink56 » 28 wrz 2018, 14:41

Kamil12 pisze:Liczba funkcji, które posiadają dziś telefony komórkowe, przypomina niemalże oferowane dziś przez komputery. I tak jak w przypadku komputerów, większość ich użytkowników wykorzystuje tylko część możliwości urządzenia, którym się posługuje. Obawiam się, że podobny los czeka telefon Siemens SXG75.

Jest to jedna z nielicznych słuchawek przeznaczonych do pracy w sieciach 3G, którą wyposażono w moduł GPS i system nawigacji.

Siemens SXG75 został przygotowany do pracy w sieciach UMTS oraz GSM 900/1800/1900. Może być wykorzystywany także jako modem do transmisji danych po połączeniu z komputerem za pośrednictwem Bluetooth, portu podczerwieni lub za pomocą kabla USB.
Nie będziemy mogli skorzystać z technologii EDGE, a szkoda, znacznie zwiększyłoby to możliwości tego urządzenia. Telefon wyposażono w klienta poczty elektronicznej - umożliwia przesyłanie wiadomości IMPS (tak jak w komunikatorach internetowych) oraz korzystanie z Push and Talk (PaT). W skład oprogramowania telefonu wchodzi też szybka przeglądarka obsługująca XHTML oraz WAP 2.0. Dane w telefonie, takie jak terminy spotkań, zadania, kontakty i notatki można synchronizować z klientem poczty elektronicznej MS Outlook za pomocą aplikacji Mobile Phone Manager, którą należy zainstalować na komputerze. Za pomocą Bluetooth, portu podczerwieni czy też kabla USB możemy także przenosić do i z komputera nagrane pliki wideo, dokumenty czy pliki audio.

GPS - dobrze, ale...

To, co jednak cieszy a zarazem martwi, to obecność w telefonie modułu GPS. Cieszy, bo w ten sposób być może nie trzeba będzie w przyszłości korzystać z komputera kieszonkowego z mapą i modułem GPS. Jeden przedmiot do noszenia i ładowania mniej. Martwi, bo wyposażenie telefonu w moduł nawigacji satelitarnej to jeszcze nie wszystko. Potrzebna jest odpowiednio przygotowana mapa Polski. Mapy dla SXG 75 jeszcze nie ma i przypuszczam, że długo jeszcze nie będzie. A szkoda. Demo, które znajdziemy w telefonie Siemens SXG75, robi wrażenie. Jeśli kiedykolwiek korzystaliście z map samochodowych i GPS-u, to będziecie mile zaskoczeni. Wszystko jest czytelne, są pomocne strzałki oraz instrukcje głosowe. Rozwiązanie nawigacyjne działa w trybie on-line. Trasa jest określana centralnie, na serwerze, który wysyła dane do telefonu komórkowego, zapewniając kierowcom dostęp do najnowszych map. Ponadto będzie można np. wybrać kontakt z książki telefonicznej telefonu, aby trafić na miejsce. To jednak przyszłość, o ile ten telefon trafi do oferty polskich operatorów, którzy uruchomią niezbędne do jego wykorzystania usługi.

Multimedia w trzeciej generacj

Siemens SXG75 jest telefonem multimedialnym w pełnym tego słowa znaczenia. Do dyspozycji mamy doskonały duży ekran z 256 tysiącami kolorów, zintegrowany cyfrowy aparat fotograficzny o dwumegapikselowej matrycy, umożliwiający robienie znakomitych zdjęć i filmów. Do tego dodatkowa kamera CIF, umieszczona z przodu obudowy, umożliwiająca rozmowy wideo. Zdjęcia czy pliki wideo pobrane z Internetu z przyjemnością ogląda się na dużym ekranie, a jakość dźwięku, który płynie z głośnika umieszczonego w tylnej części telefonu, jest taka, że znajomi byli zaskoczeni, iż to telefon, a nie np. radio. Równie atrakcyjnie brzmią dzwonki w 40-tonowej polifonii. Co ważne, do informowania nas o połączeniu przychodzącym możemy wykorzystać pliki MP3. Często korzystałem z radia UKF, w które wyposażono telefon. Jest doskonałe. Wykorzystuje technologię RDS. Stacje radiowe możemy wyszukiwać ręcznie, automatycznie, wybrać między trybem stereo lub mono i zapisać 10 wybranych stacji do pamięci. Możemy słuchać radia za pomocą słuchawek lub wbudowanego głośnika, czy też zewnętrznych głośników, ale tylko specjalnie dostosowanych do współpracy z telefonem SXG75. Stacje radiowe można zmieniać, naciskając przyciski od 0 do 9 lub też wykorzystywać do tego dżojstik. Głośność sygnału w słuchawkach stereofonicznych regulujemy za pomocą dwóch przycisków na prawym boku telefonu. Słuchawki wyposażono też w przycisk, który wyłącza radio, gdy odbieramy rozmowę telefoniczną. Aby jednak powrócić do słuchania radia, musimy sięgnąć do telefonu. Telefon może być wykorzystywany także jako odtwarzacz MP3. Został wyposażony w 128 MB pamięci (dla użytkownika 64MB). Jeśli jednak chcemy zamienić telefon w odtwarzacz MP3 z prawdziwego zdarzenia, niezbędna będzie karta pamięci typu RS MultiMediaCard. Gniazdo do jej instalacji umieszczono na prawym boku telefonu. W telefonie Siemens SXG75 możemy wykorzystywać nie tylko pliki MP3, ale także zapisane w formatach AAC, AAC+, AAC++, WAV, MIDI, RealAudio czy AMR. Za pomocą zainstalowanego w urządzeniu odtwarzacza obejrzymy wideo w formatach MPEG4, H263 i 3GP.

Wiele funkcji, więcej wagi

Siemens SXG75 na pewno nie należy do małych telefonów i waży 134 gramy. Jest też w porównaniu z innymi komórkami stosunkowo szeroki. Klasyczna jednobryłowa konstrukcja oraz duży wyświetlacz TFT o rozdzielczości 240x320 pikseli robi wrażenie już w momencie włączenia telefonu. Nad ekranem, po lewej stronie, umieszczono pierwszą z dwóch kamer, w którą wyposażono telefon. Można ją wykorzystywać do rozmów wideo. Kolejna, umieszczona w tylnej części obudowy, przeznaczona jest do wykonywania zdjęć i nagrywania filmów. Posiada matrycę o rozdzielczości 2 MPx. Okrągła, ochronna obwódka matrycy powoduje, że telefon położony np. na biurku nie leży równo i jest niestabilny. Gdy weźmiemy go do ręki, wyraźnie wyczuwa się jego wagę oraz kształt. To telefon dla osób pragmatycznych, które lubią odczuwać obecność komórki w kieszeni. Mimo to leży jednak dobrze w dłoni. Lekkie ścięcia krawędzi, w których łączą się płaszczyzny telefonu powodują, że sprawia on wrażenie cieńszego niż jest w rzeczywistości. Klawiatura ma wąskie przyciski i osoby z dużymi palcami mogą mieć problemy podczas np. wpisywania SMS-ów. Waga telefonu jest z kolei na tyle duża, że aby wygodnie pisać SMS-y, trzeba uchwycić telefon jak najbliżej środka ciężkości. Jeśli podeprzemy go niżej, zaczniemy z czasem odczuwać jego wagę. Tradycyjne przyciski z zieloną i czerwoną słuchawką znalazły się na prawym i lewym ściętym boku telefonu. Nad nimi umieszczono odpowiednio przycisk do nawiązywania połączeń wideo i połączeń internetowych.

Kilka praktycznych spostrzeżeń

Telefon wykorzystywałem w centrum Warszawy z kartą sieci Plus, gdzie można korzystać z technologii UMTS. Uzyskiwałem transfer danych zbliżony do tego, który podaje producent. Podobnie było, gdy korzystałem z GPRS-u. Akumulator bez problemu wystarczał na mniej więcej 5 godzin rozmów. Za ładowarką rozglądałem się średnio co dwa, trzy dni, o ile nie korzystałem z telefonu zbyt intensywnie. Rozstawałem się z nim niezbyt chętnie. Zaakceptowałem jego sporą wagę i rozmiary. Przekonał mnie także doskonałym ekranem, ciekawym graficznie menu oraz wysoką jakością kamery i możliwością wykorzystywania go jako odtwarzacza MP3. Na pozytywną ocenę ma wpływ także znakomicie działające radio. Telefon, który testowałem, był w ostatniej fazie prac inżynierskich. Nie miał jeszcze polskiej wersji menu i czasami wyczuwało się minimalne opóźnienie w reakcjach. Gdyby jeszcze w najbliższych miesiącach opracowano mapę naszego kraju, którą można wykorzystywać z modułem GPS telefonu Siemens SXG75? Wtedy zamiast dwóch urządzeń, do rozmów i do nawigacji, zabieralibyśmy w podróż tylko telefon.

Telefon dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: mettalic white i mettalic black.

:cisza: :cisza: :cisza: :cisza:
pink56
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 5
Rejestracja: 28 wrz 2018, 14:39
Model telefonu: xiaomi redmi 4a
Sieć: T-Mobile
Karta pamięci: 8GB


Wróć do Testy użytkowników

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron