BenQ-Siemens EF81

Testy telefonów stworzone przez użytkowników ForumX75.info.

BenQ-Siemens EF81

Postautor: SPAM » 23 mar 2007, 20:11

Elo Elo , z racji tego że niedługo będę miałten telefon postanowiłem zrobić teścik :D
Infrmację zaczerpnięte z internetu !

Na początek podstawowe funkcje

Parametry techniczne telefonu
Rodzaj sieci: UMTS, GSM 900/1800/1900
Szerokość: 51
Wysokość: 94
Grubość: 15.9
Waga: 110 g
Max. czas rozmów: 270 min.
Max. czas czuwania: 300 h
Bateria: Li-Ion 950 mAh
Wew. pamięć telefonu: 72mb
Zew. pamięć telefonu: tak , microSD (TransFlash) 1GB

Wyświetlacz telefonu
Informacje: TFT, 262000 kol.
Wymiary: 240 x 320 pikseli

Wyświetlacz zewnętrzny:
Wyświetlacz TFT, 262000 kol.
Wymiary wyświetlacza 120 x 160 pikseli

EMS: tak
MMS: tak
Wiadomości graficzne: tak

Multimedia:
WAP: tak
GPRS: tak
Bluetooth: tak
MP3: tak
Dzwonki polifoniczne: tak 64 tonowe
Aparat fotograficzny: 2.00 MPx (1600 x 1200 pikseli)
Dźwięki dzwonka: poli , mp3 ,AAA+ , AAc
Gry JAVA: tak
Dyktafon: tak

Dodatkowe funkcje telefonu:
Zegar i budzik tak
Kalkulator: tak
Wybieranie głosowe: tak
Dyktafon brak info
Modem: tak
Notatnik: tak
Kalendarz: tak
Terminarz: tak
Data: tak
Stoper: tak

Oto przykładowe komentarze tego telefonu
To moj pierwszy telefon nie-nikia. Mam go od kilku tygodni i jestem bardzo zadowolony. Nareszcie BenQ-Siemens stworzylo cacko, ktore moim zdaniem jest najlepszym telefonem na rynku. Obudowa wykonana z bardzo wytrzymaÅ?ego stopu magnzeu, guziki z matowej stali nierdzewnej, a tylna czÄ?Å?Ä? z czarnego, anodyzowanego aluminium. WyÅ?wietlacz zewnÄ?trzny zabezpieczony hartowanym szkÅ?em mineralnym. Ten telefon to rewelacja - chodzi bardzo szybko (czego nie mozna powiedziec o dawnych modelach Siemensa), zadnych problemow, posiada UMTS, kamere o ogromnym zoomie, wielki wyswietlacz na ktorym mozna ogladac grafike, animacje, grac ale i takze ogladac FILMY! Zona ciagle go ode mnie pozycza i wkrotce tez go ma zamiar kupic w Erze. Nie wiem jak u innych operatorow. Jedyny minus to bateria ale pojawily sie juz modele o wiekszej pojemnosci. Brak lampy ale zdjecia sa i tak o niebo lepsze niz z innych telefonow. Przy zamknietej klapce wyglada jak maly aparat cyfrowy. Dokupilem sobie 1GB pamieci i moj EF81 zmienil sie w przenosny odtwarzacz MP3. Tak swoja droga ma jakosc dzwieku jest lepsza!

Mnie tez sie bardzo podoba ten telefonik. Dostalam go na urodziny :) Jest niestety dosc drogi ale w abonamencie mozna sobie na niego pozwolic. W czasie sluchania muzyki czesto czytam i wysylam SMSy/MMMs a muzyka nie przerywa sie nawet na chwilke! Nawet obejrzalam sobie na nim film :) Dzwiek ze sluchawek jest naprawde bardzo wysokiej jakosci. Czy ktos wie czy mozna go kupic w Orange? Na abonament? Psiapsiolka ma zamiar sobie zmienic telefonix :) Bardzo solidnie wykonany. Wczesniej mialam Moto i klapka juz i sie zaczela kolysac :(

Kupiłem i mam od 2 tygodni. Super wyświetlacz (zwłaszcza duży) - działa, jedyny problem jaki sie pojawił to brak możliwości sprawdzenia historii połączeń (pojawiło sie po tygodniu użytkowania) ale po aktualizacji oprogramowania do wersji SVN48 - problem zniknął i jest O'k. Ma bardzo ciekawe aplikacje np. nawigację GPS. Polecam - nie trzeszczy obudowa - wykonany naprawdę solidnie (zgodnie z opisamio w reklamach i opisach).

Kamera
Aparat EF81 ma matrycę 2 megapiksele. Najłatwiej obsługuje się go przy zamkniętym telefonie. Wizjerem staje się wówczas ekran zewnętrzny. Jest on dużo mniejszy od wewnętrznego, ale ponieważ kamera się nie obraca jest to jedyne sensowne rozwiązanie podczas robienia zdjęć. Czterema klawiszami pod ekranem możemy sterować także zoomem i jasnością.

Rozdzielczość zdjęć można zmieniać w 4 trybach: od 1600x1200 do 320x240 pikseli. Ustawień nie jest wiele, ale powoduje to, że obsługa aparatu jest dziecinnie prosta. Ręcznie możemy zmienić wyłącznie zoom, jasność i balans bieli.

Filmy możemy nagywać z niewielką rozdzielczością 176x144 pikseli oraz w dwóch słabszych trybach 128x96 oraz 96x80 pikseli.

Zdjęcia z aparatu cyfrowego są lepsze od oferowanych przez podobnej klasy telefony. Aparat nie ma lampy błyskowej, ale zdjęcia w pomieszczeniach mają bardzo dobrą jakość. To samo dotyczy zdjęć przy oświetleniu naturalnym.

Gdy będziemy robić dużo zdjęć lub nagrywać często filmy to przyda nam się duża karta pamięci. BenQ nie dołączył do zestawu żadnej karty, a pamięć aparatu wynosi 64 MB, co w dobie plików MP3 i dobrych aparatów wystarczy nam tylko na chwilę zabawy z aparatem. EF 81 wykorzystuje standard kart Micro SD.
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2007, 11:23 przez SPAM, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
SPAM
Moderator
Moderator

Model telefonu: Sony Parkinson K810i
Sieć: Heyah

Postautor: Rafi » 23 mar 2007, 20:22

To prawie to samo co SXG75 tyle że nie ma Navi i radia :D
Rafi
Moderator
Moderator

Model telefonu: Sony Xperia ST26i
Sieć: +MIX
Karta pamięci: 2 GB

Postautor: SPAM » 23 mar 2007, 20:23

Ale z wyglądu lepszy :D
Awatar użytkownika
SPAM
Moderator
Moderator

Model telefonu: Sony Parkinson K810i

Postautor: Rafi » 23 mar 2007, 20:28

graba, za bardzo podobny do V3 jak dla mnie :D

kwestia gustu
Rafi
Moderator
Moderator

Model telefonu: Sony Xperia ST26i
Sieć: +MIX
Karta pamięci: 2 GB

Postautor: Leviathan » 23 mar 2007, 20:29

a jak wiadomo v3 jest okropna ;)
Awatar użytkownika
Leviathan
Moderator
Moderator

Model telefonu: Nokia N70
Sieć: PlusGSM (Simplus)

Postautor: TechX » 24 mar 2007, 10:01

graba, super test. Telefon także i ma super aparat
TechX

Postautor: Żelek » 24 mar 2007, 10:32

Bardzo mi się podoba ten telefon. Daję mu 8/10 :)
Awatar użytkownika
Żelek
VIP Forum
VIP Forum

Model telefonu: ME75
Sieć: Era

Postautor: Master » 24 mar 2007, 10:36

Test jak i sam telefon jest super zakupie sobie moze nie dlugo takowy
Awatar użytkownika
Master
VIP Forum
VIP Forum

Model telefonu: Siemens CXT70/EF81

Postautor: Gibon » 24 mar 2007, 17:13

Ktos tu go porównal do SXG75. Właśnie planuje sobie kupić któryś z tych telefonów i się zastanawiam który. Na SXG75 przemawia Radio z RDS i GPS (sa z nim pewne problemy, ale działa :) ) i chyba troche lepsza bateria, A na EF81 głównie to że jest mniejszy i przez to bardziej przystępny,fajnie też że jest z klapką. Wizualnie oba modele mi się podobają (obecnie mam też moje cudo S65 :D ) i raczej większego ,a na pewno nei chcialbym grubszego, ten S65 czasem już uwiera w jeansach :P Szkoda też że ogolnie są cieższe (mialem kiedyś Sagema X301 i 13mm i 75g robilo swoje :p )
No i chcialbym wysluchac jakis komentarzy moze porównan (także z BS S88 ktory ma ponoc wyczesany głośnik 3d surround)

Aha i pytanie do aparatu, (bo tylko S88 ma flasha :/ ) jak tam zdjecia w pomieszczeniu, i wieczorkiem, i co wazniejsze czy zdjecie zrobione jakiemuś dokumentowi maszynopis/rekopis jest wyrazne? (w S65 np nie, a w K750i juz łandie mozna sobei spr. odczytac)
Gibon
Nowicjusz
Nowicjusz

Model telefonu: Siemens S65
Sieć: Orange Mix

Postautor: Żelek » 25 mar 2007, 8:39

Gibon jak uważasz, że S65 to klocek to nie kupuj SXG75! SXG75 to jest cegła!!!! :D
Awatar użytkownika
Żelek
VIP Forum
VIP Forum

Model telefonu: ME75
Sieć: Era

Następna

Wróć do Testy użytkowników