Test telefonu Nokia 5140i

Testy telefonów stworzone przez użytkowników ForumX75.info.

Test telefonu Nokia 5140i

Postautor: o_0 » 05 mar 2007, 19:24

Test telefonu Nokia 5140i

Po sukcesie Noki 5140, koncern Finlandii pokusił się wypuścić jego następce, czyli model 5140i. Jest to telefon przeznaczony dla sportowców oraz dla osób mających stycznośc z wodą, ponieważ według producenta jest to komórka wodoodporna i wstrząsoodporna :)


W zestawie oprócz aparatu znajdziemy również ładowarkę, instrukcję obsługi, słuchawki stereofoniczne i „trzymak” do paska. Jest to dość ubogi zestaw, jednak nie jest to urządzenie z wielkimi możliwościami, więc i nie było co umieścić. Na uwagę zasługuję te dwie ostatnie wymienione rzeczy. Mianowicie, słuchawki, które spełniają swoje zdania celująco podczas spacerów, zupełnie nie zdają egzaminu np. przy wspinaczce. Mają one specjalne plastikowe uchwyty, dzięki, którym będą się one o wiele lepiej przylegać do ucha. A przy tym jakość z nich płynąca jest zadowalająca. Teraz skupimy się na „trzymaku” do paska, który mocujemy do paska, a następnie zaczepiamy o niego telefon, i w ten sposób szybko i poręcznie mamy nasze urządzenie.

Pierwsze wrażenie
Gdy tylko odebrał Nokie 5140i w oko wpadły mi materiały z jakich została wyprodukowana obudowa. Jest to plastik z gumą po bokach, co daje wrażenie, że telefon jest bardzo odporny na różne nieprzewidziane okoliczności, typu: wpadniecie do wody, upadek ze znacznej wysokości. Ciekawie się to urządzenie rozbiera, a mianowicie, najpierw zdejmujemy część z klawiaturą, później wyświetlacz, a na końcu by się dostać do baterii, trzeba podnieść „klapę”. Po tym zabezpieczeniu wnętrza komórki, można mieć wrażenie, że jest to naprawdę solidny aparat. Nad wyświetlaczem umieszczono kompas, u góry obudowy zainstalowano włącznik, a obok niego latarkę. Z tyłu widnieje obiektyw aparatu oraz duży napis – „NOKIA”. Na dole zaś znajdziemy miejsce na słuchawki i ładowarkę zabezpieczone gumą i aby się tam dostać trzeba to otworzyć. Po bokach rozmieszczono włącznik usługi NiM („Naciśnij i Mów”) oraz port podczerwieni i miejsce na pasek do ręki, a po drugiej stronie przyciski do regulacji głośności. Obudowę wykonano z bardzo dobrych jakościowo materiałów, a dokładniej plastiku i gumy.
Kontakty
Wygląd, jak i funkcjonalność kontaktów niczym się nie różni od ksiązki adresowej znanej w telefonach, series 40. Numery można zapisywać w pamięci telefonu lub karty SIM – tak samo sprawa się jeśli chodzi o ich wyświetlanie. Do każdego wpisu można dodać 5 różnych numerów, 4 adresy (Nim, e-mial, URL i pocztowy). Oprócz tego pozostaje jeszcze możliwość dodania zdjęcia, notatki i ID użytkownika. Każdy numer można wybierać głosowo, przyporządkować do odpowiedniej grupy lub wysłać jako wizytówkę za pomocą SMS, MMS i IRDY.

Klawiatura...
... została wykonana z dobrych jakościowo materiałów, ale niestety mam do niej pewne zastrzeżenia. Klawisze posiadają dobry skok działania, jednak przycisk „zero” reaguje bardzo ciężko i przy pierwszym kontakcie trzeba go bardzo mocno przyciskać, aby zaskoczył. Kolejny problem sprawiały mi klawisze pod wyświetlaczem (zatwierdzający z kierunkowskazami). Maja one za małe odległości i często wciskałem nie ten przycisk, co chciałem, czyli zamiast przycisnąć OK., klikałem jakąś strzałkę i na odwrót.
Wyświetlacz...
... to na pewno nie najmocniejszy punkt tego telefonu. Ma on rozmiar 128 x 128 pikseli, potrafiący wyświetlić 65 tysięcy kolorów. Jednak przyznam szczerze, widziałem lepsze ekrany o tych samych parametrach, ale na pewno nie jest to najsłabszy wyświetlacz z tej półki. Aby go upiększyć można ustawić całe motywy, czyli dźwięk, tapetę i wygaszacz. Oprócz tego istnieje możliwość ustawienia pojedynczej tapety, kolorystyki, kolor czcionki w trybie gotowości oraz kontrast.
Bardzo przydatną funkcję jest oszczędność baterii, którą włączamy również w opcjach ekranu, dzięki czemu bateria nie jest tak obciążona. Na wyświetlaczu, oprócz stanu baterii, zasięgu i godziny, widać aktualną temperaturę powietrza. Takowa informacja znajduje się przed zegarkiem. Menu jest typowe, jak dla całej series 40, ale nowością jest grupa „Sport”, ale o tym co zawiera powiemy później.
Wiadomości
Nokia 5140i obsługuje zarówno SMSy, SmartMessing, MMSy, jak i wiadomości flesz i audio. Nie brakuje również klienta e-mial. Wiadomość tekstową piszemy za pomocą polskiego słownika T9, który jest bardzo bogaty w słówka oraz dobrze je dobiera. Do każdego SMSa można dodać numer, kontakt, grafikę, jak i cały szablon. Ciekawą opcją jest licznik wiadomości, który pokazuje ile ich wysłaliśmy, jak i odebraliśmy. Wiadomości flesz to nic innego jak esemeski, jednak w nich możemy wpisać tylko 70 znaków i takowa informacja pokazuję się od razu na wyświetlaczu odbiorcy.
Natomiast wiadomość audio to nic innego jak nagrane 125 sekund głosu i wysłane do adresata, który będzie mógł to odsłuchać. Waga jednego MMSa wynosić może maksymalnie 100kb, jednak załączyć można 99kb danych i to po jednym pliku z każdej grupy załączników. Klienta e-mial natomiast bardzo prosto zaprogramować oraz używać. Cała filozofia programowania opiera się na wpisaniu kilku bardzo istotnych danych.
Media
W tej grupie umieszczono kamerę, radio, dyktafon i fonometr – ta ostatnia funkcja służy do mierzenia poziomu głośności w naszym najbliższym otoczeniu. Aparat VGA, potrafi wykonać zdjęcia w rozdzielczości 640 x 480 pikseli. Kamera niczym nie powala na kolana, a to ze względu na wielkość matrycy, która jak na dzisiejsze czasy jest zdecydowanie za mała. Do jej ustawień zaliczamy rozmiar zdjęcia, która oprócz wyżej wymienionej, może mieć wielkość 80x96 punktów i jakość zdjęcia (trzy opcje). Oprócz tego mamy do wyboru tryb nocny, samowyzwalacz oraz serie pięciu zdjęć. Długość sekwencji wideo można dopasować do MMSa lub ustawić maksymalną. Radio działa tylko wtedy, gdy podłączymy zestaw słuchawkowy, a później oczywiście możemy słuchać stacji poprzez głośnik. Takową rozgłośnie możemy wyszukać ręcznie, albo poprosić o automatyczne wyszukiwanie. Dyktafon pozwala na nagranie trzech minut głosu, a ich jakość jest wystarczająca.
Sport
Jak przystało na telefon „sportowy”, nie zabrakło tutaj aplikacji specjalnie przygotowanych dla sportowców. Znajdziemy tutaj: Kompas, Stoper, Minutnik, Wiadomość audio i Termometr. Tą pierwszą należy używać w pozycji poziomej, a „oczko” kompasu umieszczono nad wyświetlaczem, po lewej stronie, która odpowiada zarazem za efekty świetlne. Pokazuje ona wszystkie strony świata, a gdy już się za mocno „zakręcimy”, można w każdej chwili zresetować kierunek.
Stoper i minutnik myślę, że nie wymaga większych opisów. Wspomnę tylko, że ten pierwszy może mierzyć czas równolegle i pośrednio. Natomiast wiadomość audio pozwala na nagrywanie głosu przez 125 sekund, i potem można to prosto wysłać do nadawcy. Termometr wyświetla aktualną temperaturę powietrza w skali Celsjusza lub Farenheita – według własnego uznania.
Do możemy użyć portu podczerwieni, GPRS (class 10) oraz WAPu (wersja 2.0). Wszystkie te funkcje działają sprawnie i bezproblemowo. Do przesyłania danych między komórkami, lub do odbierania plików, jak i ich wysyłania do komputera używałem, wspomnianej już wcześniej – IRDY.
Warto wspomnieć o...
... pamięci telefonu, która wynosi około 3,1 MB i jest przydzielana automatycznie na wszystkie foldery galerii bez limitu. W Nokii 5140i nie zabrakło oczywiście Javy, która udostępniono w wersji 2.0. W standardowym wyposażeniu zainstalowano dwie gry. Pierwsza gra to Adventure Race, w której wcielamy się w kolarza, biegacza sportowego, wioślarza i na końcu musimy zachować pełną orientacje w terenie. Druga to Bowling – jak sama nazwa wskazuje są to kręgle. Sterowanie jest bardzo proste i ogranicza się do zachowania zręczności i naciskania w odpowiednim momencie, przycisku z numerem „5”.
W folderze „Kolekcja” umieszczono trzy aplikację o charakterze sportowym, a są nimi – Fitness coach (wcielamy się w trenera fitnessu), Introduction (przedstawia możliwości Nokii 5140i), a trzecim i ostatnim programem jest Polar Sports, w której obliczymy m.in. chłód wiatru. Dioda, która inicjuje możliwości latarki znajduję się koło włącznika telefonu. Jej możliwości są wystarczające – oświetla pierwsze parę metrów.
Bateria
W telefonie zastosowano ogniwo litowo-jonowe o pojemności 760 mAh. Akumulator ten pozwala na 3 doby dużego użytkowania – w zależności od częstotliwości używania latarki, aparatu, radia. Kiedy naprawdę z komórki korzystamy bardzo często, ten czas skraca się do maksymalnie 48 godzin.

Podsumowując, ten model to telefon typowo sportowy oraz dla osób, które w życiu codziennym mają kontakt z wodą, albo uprawiają sporty ekstremalne. Nokia 5140i, dzięki swojej konstrukcji i dobrych jakościowo tworzyw obudowy jest odporny, bezwątpienia na wstrząsy. Tą komórką mogę również polecić osobom, które chcą się wyróżnić w towarzystwie, ponieważ ten model jest bardzo rzadko spotykany, więc jest to wspaniała okazja na „zabłyszczenie” w gronie znajomych. Cena produktu, fińskiego koncernu waha się w graniach 550zł.
Ostatnio zmieniony 21 mar 2007, 20:31 przez o_0, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
o_0
VIP Forum
VIP Forum
 
Posty: 445
Rejestracja: 05 sie 2006, 20:30
Lokalizacja: GarwoLin
Model telefonu: lg cookie
Sieć: orange

Postautor: Master » 05 mar 2007, 19:27

No moim zdaniem nadaje sie na przyklejenie tylko dodaj wiecej fotek wykonanych tym telefonem i bedzie ok w sumie jak na noike nie taki zly telefon sam sie nim bawielm niczego sobiew sprzecik
Awatar użytkownika
Master
VIP Forum
VIP Forum
 
Posty: 210
Rejestracja: 23 cze 2006, 10:17
Lokalizacja: PRASZKA
Model telefonu: Siemens CXT70/EF81
Sieć: Heyah

Postautor: o_0 » 05 mar 2007, 19:32

ale ja mam tylko jedno bo dawno ten fon miałem...
Awatar użytkownika
o_0
VIP Forum
VIP Forum
 
Posty: 445
Rejestracja: 05 sie 2006, 20:30
Lokalizacja: GarwoLin
Model telefonu: lg cookie
Sieć: orange

Postautor: TechX » 05 mar 2007, 19:44

mciupek zgadzam się. Test 10/10, brawo tomek_ziomek
TechX
 

Postautor: lukaszek315 » 05 mar 2007, 20:23

Test super, ale ten tel jest z wygladu troszke podobny do sagema:)
Awatar użytkownika
lukaszek315
Moderator
Moderator
 
Posty: 891
Rejestracja: 25 lis 2006, 17:02
Lokalizacja: Tuchola
Model telefonu: Nokia 5530, 112, 6230i, SE K310i
Sieć: HEYAH, PLUS
Karta pamięci: 4 GB MicroSD

Postautor: Rafi » 05 mar 2007, 21:14

bardzo dobry test
Przyklejam
Rafi
Moderator
Moderator
 
Posty: 453
Rejestracja: 11 sty 2006, 17:53
Lokalizacja: wziąść kase?
Model telefonu: Sony Xperia ST26i
Sieć: +MIX
Karta pamięci: 2 GB

Postautor: Flądra » 05 mar 2007, 23:06

test bardzo dobry, ale telefon juz raczej niezbyt, dobrze ze dali aparat 0.3 mpx bo jak na tak mały wyświetlacz to żadko spotykane
Awatar użytkownika
Flądra
VIP Forum
VIP Forum
 
Posty: 69
Rejestracja: 16 sie 2006, 14:15
Lokalizacja: Stąpo
Model telefonu: LG Viewty KU990
Sieć: FlÄ�dra

Postautor: Kiko » 05 mar 2007, 23:47

ja mam takie jedno pytanie po co to przeklejacie jak z tych testów nikt niekorzysta
Kiko
Moderator
Moderator
 
Posty: 1442
Rejestracja: 05 paź 2006, 17:57
Lokalizacja: Bochnia
Model telefonu: K800i
Sieć: Heyah
Karta pamięci: 2GB

Postautor: Master » 06 mar 2007, 15:50

kiko102, napewno korzysta jakas geupa ludzi bo dzxieki testowi moze to pomuc w wyborze telefonu
Awatar użytkownika
Master
VIP Forum
VIP Forum
 
Posty: 210
Rejestracja: 23 cze 2006, 10:17
Lokalizacja: PRASZKA
Model telefonu: Siemens CXT70/EF81
Sieć: Heyah

Re: Test telefonu Nokia 5140i

Postautor: pink56 » 28 wrz 2018, 14:41

:super: :ok:
o_0 pisze:Test telefonu Nokia 5140i

Po sukcesie Noki 5140, koncern Finlandii pokusił się wypuścić jego następce, czyli model 5140i. Jest to telefon przeznaczony dla sportowców oraz dla osób mających stycznośc z wodą, ponieważ według producenta jest to komórka wodoodporna i wstrząsoodporna :)


W zestawie oprócz aparatu znajdziemy również ładowarkę, instrukcję obsługi, słuchawki stereofoniczne i „trzymak” do paska. Jest to dość ubogi zestaw, jednak nie jest to urządzenie z wielkimi możliwościami, więc i nie było co umieścić. Na uwagę zasługuję te dwie ostatnie wymienione rzeczy. Mianowicie, słuchawki, które spełniają swoje zdania celująco podczas spacerów, zupełnie nie zdają egzaminu np. przy wspinaczce. Mają one specjalne plastikowe uchwyty, dzięki, którym będą się one o wiele lepiej przylegać do ucha. A przy tym jakość z nich płynąca jest zadowalająca. Teraz skupimy się na „trzymaku” do paska, który mocujemy do paska, a następnie zaczepiamy o niego telefon, i w ten sposób szybko i poręcznie mamy nasze urządzenie.

Pierwsze wrażenie
Gdy tylko odebrał Nokie 5140i w oko wpadły mi materiały z jakich została wyprodukowana obudowa. Jest to plastik z gumą po bokach, co daje wrażenie, że telefon jest bardzo odporny na różne nieprzewidziane okoliczności, typu: wpadniecie do wody, upadek ze znacznej wysokości. Ciekawie się to urządzenie rozbiera, a mianowicie, najpierw zdejmujemy część z klawiaturą, później wyświetlacz, a na końcu by się dostać do baterii, trzeba podnieść „klapę”. Po tym zabezpieczeniu wnętrza komórki, można mieć wrażenie, że jest to naprawdę solidny aparat. Nad wyświetlaczem umieszczono kompas, u góry obudowy zainstalowano włącznik, a obok niego latarkę. Z tyłu widnieje obiektyw aparatu oraz duży napis – „NOKIA”. Na dole zaś znajdziemy miejsce na słuchawki i ładowarkę zabezpieczone gumą i aby się tam dostać trzeba to otworzyć. Po bokach rozmieszczono włącznik usługi NiM („Naciśnij i Mów”) oraz port podczerwieni i miejsce na pasek do ręki, a po drugiej stronie przyciski do regulacji głośności. Obudowę wykonano z bardzo dobrych jakościowo materiałów, a dokładniej plastiku i gumy.
Kontakty
Wygląd, jak i funkcjonalność kontaktów niczym się nie różni od ksiązki adresowej znanej w telefonach, series 40. Numery można zapisywać w pamięci telefonu lub karty SIM – tak samo sprawa się jeśli chodzi o ich wyświetlanie. Do każdego wpisu można dodać 5 różnych numerów, 4 adresy (Nim, e-mial, URL i pocztowy). Oprócz tego pozostaje jeszcze możliwość dodania zdjęcia, notatki i ID użytkownika. Każdy numer można wybierać głosowo, przyporządkować do odpowiedniej grupy lub wysłać jako wizytówkę za pomocą SMS, MMS i IRDY.

Klawiatura...
... została wykonana z dobrych jakościowo materiałów, ale niestety mam do niej pewne zastrzeżenia. Klawisze posiadają dobry skok działania, jednak przycisk „zero” reaguje bardzo ciężko i przy pierwszym kontakcie trzeba go bardzo mocno przyciskać, aby zaskoczył. Kolejny problem sprawiały mi klawisze pod wyświetlaczem (zatwierdzający z kierunkowskazami). Maja one za małe odległości i często wciskałem nie ten przycisk, co chciałem, czyli zamiast przycisnąć OK., klikałem jakąś strzałkę i na odwrót.
Wyświetlacz...
... to na pewno nie najmocniejszy punkt tego telefonu. Ma on rozmiar 128 x 128 pikseli, potrafiący wyświetlić 65 tysięcy kolorów. Jednak przyznam szczerze, widziałem lepsze ekrany o tych samych parametrach, ale na pewno nie jest to najsłabszy wyświetlacz z tej półki. Aby go upiększyć można ustawić całe motywy, czyli dźwięk, tapetę i wygaszacz. Oprócz tego istnieje możliwość ustawienia pojedynczej tapety, kolorystyki, kolor czcionki w trybie gotowości oraz kontrast.
Bardzo przydatną funkcję jest oszczędność baterii, którą włączamy również w opcjach ekranu, dzięki czemu bateria nie jest tak obciążona. Na wyświetlaczu, oprócz stanu baterii, zasięgu i godziny, widać aktualną temperaturę powietrza. Takowa informacja znajduje się przed zegarkiem. Menu jest typowe, jak dla całej series 40, ale nowością jest grupa „Sport”, ale o tym co zawiera powiemy później.
Wiadomości
Nokia 5140i obsługuje zarówno SMSy, SmartMessing, MMSy, jak i wiadomości flesz i audio. Nie brakuje również klienta e-mial. Wiadomość tekstową piszemy za pomocą polskiego słownika T9, który jest bardzo bogaty w słówka oraz dobrze je dobiera. Do każdego SMSa można dodać numer, kontakt, grafikę, jak i cały szablon. Ciekawą opcją jest licznik wiadomości, który pokazuje ile ich wysłaliśmy, jak i odebraliśmy. Wiadomości flesz to nic innego jak esemeski, jednak w nich możemy wpisać tylko 70 znaków i takowa informacja pokazuję się od razu na wyświetlaczu odbiorcy.
Natomiast wiadomość audio to nic innego jak nagrane 125 sekund głosu i wysłane do adresata, który będzie mógł to odsłuchać. Waga jednego MMSa wynosić może maksymalnie 100kb, jednak załączyć można 99kb danych i to po jednym pliku z każdej grupy załączników. Klienta e-mial natomiast bardzo prosto zaprogramować oraz używać. Cała filozofia programowania opiera się na wpisaniu kilku bardzo istotnych danych.
Media
W tej grupie umieszczono kamerę, radio, dyktafon i fonometr – ta ostatnia funkcja służy do mierzenia poziomu głośności w naszym najbliższym otoczeniu. Aparat VGA, potrafi wykonać zdjęcia w rozdzielczości 640 x 480 pikseli. Kamera niczym nie powala na kolana, a to ze względu na wielkość matrycy, która jak na dzisiejsze czasy jest zdecydowanie za mała. Do jej ustawień zaliczamy rozmiar zdjęcia, która oprócz wyżej wymienionej, może mieć wielkość 80x96 punktów i jakość zdjęcia (trzy opcje). Oprócz tego mamy do wyboru tryb nocny, samowyzwalacz oraz serie pięciu zdjęć. Długość sekwencji wideo można dopasować do MMSa lub ustawić maksymalną. Radio działa tylko wtedy, gdy podłączymy zestaw słuchawkowy, a później oczywiście możemy słuchać stacji poprzez głośnik. Takową rozgłośnie możemy wyszukać ręcznie, albo poprosić o automatyczne wyszukiwanie. Dyktafon pozwala na nagranie trzech minut głosu, a ich jakość jest wystarczająca.
Sport
Jak przystało na telefon „sportowy”, nie zabrakło tutaj aplikacji specjalnie przygotowanych dla sportowców. Znajdziemy tutaj: Kompas, Stoper, Minutnik, Wiadomość audio i Termometr. Tą pierwszą należy używać w pozycji poziomej, a „oczko” kompasu umieszczono nad wyświetlaczem, po lewej stronie, która odpowiada zarazem za efekty świetlne. Pokazuje ona wszystkie strony świata, a gdy już się za mocno „zakręcimy”, można w każdej chwili zresetować kierunek.
Stoper i minutnik myślę, że nie wymaga większych opisów. Wspomnę tylko, że ten pierwszy może mierzyć czas równolegle i pośrednio. Natomiast wiadomość audio pozwala na nagrywanie głosu przez 125 sekund, i potem można to prosto wysłać do nadawcy. Termometr wyświetla aktualną temperaturę powietrza w skali Celsjusza lub Farenheita – według własnego uznania.
Do możemy użyć portu podczerwieni, GPRS (class 10) oraz WAPu (wersja 2.0). Wszystkie te funkcje działają sprawnie i bezproblemowo. Do przesyłania danych między komórkami, lub do odbierania plików, jak i ich wysyłania do komputera używałem, wspomnianej już wcześniej – IRDY.
Warto wspomnieć o...
... pamięci telefonu, która wynosi około 3,1 MB i jest przydzielana automatycznie na wszystkie foldery galerii bez limitu. W Nokii 5140i nie zabrakło oczywiście Javy, która udostępniono w wersji 2.0. W standardowym wyposażeniu zainstalowano dwie gry. Pierwsza gra to Adventure Race, w której wcielamy się w kolarza, biegacza sportowego, wioślarza i na końcu musimy zachować pełną orientacje w terenie. Druga to Bowling – jak sama nazwa wskazuje są to kręgle. Sterowanie jest bardzo proste i ogranicza się do zachowania zręczności i naciskania w odpowiednim momencie, przycisku z numerem „5”.
W folderze „Kolekcja” umieszczono trzy aplikację o charakterze sportowym, a są nimi – Fitness coach (wcielamy się w trenera fitnessu), Introduction (przedstawia możliwości Nokii 5140i), a trzecim i ostatnim programem jest Polar Sports, w której obliczymy m.in. chłód wiatru. Dioda, która inicjuje możliwości latarki znajduję się koło włącznika telefonu. Jej możliwości są wystarczające – oświetla pierwsze parę metrów.
Bateria
W telefonie zastosowano ogniwo litowo-jonowe o pojemności 760 mAh. Akumulator ten pozwala na 3 doby dużego użytkowania – w zależności od częstotliwości używania latarki, aparatu, radia. Kiedy naprawdę z komórki korzystamy bardzo często, ten czas skraca się do maksymalnie 48 godzin.

Podsumowując, ten model to telefon typowo sportowy oraz dla osób, które w życiu codziennym mają kontakt z wodą, albo uprawiają sporty ekstremalne. Nokia 5140i, dzięki swojej konstrukcji i dobrych jakościowo tworzyw obudowy jest odporny, bezwątpienia na wstrząsy. Tą komórką mogę również polecić osobom, które chcą się wyróżnić w towarzystwie, ponieważ ten model jest bardzo rzadko spotykany, więc jest to wspaniała okazja na „zabłyszczenie” w gronie znajomych. Cena produktu, fińskiego koncernu waha się w graniach 550zł.

:super:
pink56
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 5
Rejestracja: 28 wrz 2018, 14:39
Model telefonu: xiaomi redmi 4a
Sieć: T-Mobile
Karta pamięci: 8GB


Wróć do Testy użytkowników

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron