Mail for Exchange 2.0 zwiększa możliwości urządzeń Noki

Ciekawostki i nowinki dla posiadaczy telefonów GSM,

Mail for Exchange 2.0 zwiększa możliwości urządzeń Noki

Postautor: Cegła » 02 paź 2007, 19:03

Nokia zapowiedziała udostępnienie nowej wersji aplikacji do obsługi mobilnej poczty Mail for Exchange w telefonach Nokia. Mogą z niej korzystać biznesowi użytkownicy urządzeń Nokia Eseries i niektórych Nokia Nseries oraz serwera Microsoft Exchange Server. Nowa aplikacja zwiększa komfort użytkownika i udostępnia w urządzeniu mobilnym popularne funkcje serwera Microsoft Exchange Server, takie jak obsługa zaproszeń na spotkania i wyszukiwanie kontaktów firmowych.

Mail for Exchange to ściśle zintegrowana z urządzeniem aplikacja o rozbudowanej funkcjonalności, która stanowi dopełnienie wdrożonego w firmach serwera Microsoft Exchange Server. Aplikacja Mail for Exchange 2.0 jest dostępna już teraz.

Mail For Exchange udostępnia wszystkie funkcje i zalety pełnego systemu pocztowego w urządzeniach Nokia Eseries pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Symbian OS. Oznacza to, że funkcje skrzynki pocztowej, kalendarza i kontaktów są ściśle zintegrowane z urządzeniami Nokia Eseries. Mail for Exchange dodatkowo umacnia pozycję urządzeń Nokia jako najważniejszej platformy do mobilnej poczty, która ponadto umożliwia korzystanie z takiego oprogramowania, jak Nokia Intellisync Mobile Suite oraz rozwiązań dla użytkowników indywidualnych, takich jak Yahoo, Hotmail i Gmail.

Mail for Exchange 2.0 wykorzystuje protokół Microsoft Exchange ActiveSync oraz współdziała z serwerami Microsoft Exchange Server 2003 i Exchange Server 2007. Spośród pozostałych zalet Mail for Exchange 2.0 można wymienić:


- elastyczność i opłacalność z punktu widzenia działów informatycznych, umożliwiające wykorzystanie pełni zalet urządzeń Nokia Eseries w środowisku Microsoft Exchange
- większa skuteczność w pracy dzięki obsłudze skrzynki pocztowej, kalendarza i kontaktów w urządzeniach Nokia Eseries, w tym także pełni funkcji związanych z załącznikami oraz zaproszeniami na spotkania
- optymalne wykorzystanie inwestycji w Microsoft Exchange Server dzięki poszerzeniu funkcji komputerowych na urządzenia mobilne
Aplikacja jest dostępna dla użytkowników Nokia Eseries bezpłatnie, bezpośrednio z ich urządzeń, przy użyciu aplikacji Pobierz.

Do wdrożeń w skali całej firmy można użyć oprogramowania Nokia Intellisync Device Management, za pomocą którego można przesłać klienta zdalnie przez sieć komórkową wraz z niezbędnymi ustawieniami połączenia z serwerem i danymi logowania.

Kompatybilność
Exchange Server 2003, SP1 i SP2 (wersja protokołu ActiveSync 2.0, 2.1 i 2.5). Microsoft Windows Small Business Server 2003 SP1 i R2. Exchange Server 2007. Działa z urządzeniami Nokia E50, Nokia E51, Nokia E60, Nokia E61, Nokia E61i, Nokia E65, Nokia E70, Nokia E90 Communicator, Nokia N73, Nokia N76, Nokia N80 i Nokia N95.
Awatar użytkownika
Cegła
VIP Forum
VIP Forum
 
Posty: 680
Rejestracja: 03 gru 2006, 10:11
Lokalizacja: się biorą dzieci??
Model telefonu: SE C702 & Motorola V500
Sieć: Plaj
Karta pamięci: 1GB

Wróć do Ciekawostki ze świata GSM

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron