Centernet, zwycięzca przetargu o swoich planach

Ciekawostki i nowinki dla posiadaczy telefonów GSM,

Centernet, zwycięzca przetargu o swoich planach

Postautor: PiErEk » 02 paź 2007, 17:25

Centernet, zwycięzca przetargu na dwie rezerwacje częstotliwości GSM 1800 MHz, potrzebuje tylko jednej rezerwacji i w najbliższych dniach zdecyduje czy skorzysta z obu wiązek - poinformowała PAP Karina Wściubiak, prezes NFI Midas, właściciela Centernetu. Nie chciała jednak powiedzieć czy Centernet może zrezygnować z drugiej wiązki.

We wtorek UKE podał, że Centernet wygrał przetarg na dwie rezerwacje częstotliwości GSM 1800 MHz i ma zapłacić za nie 244,96 mln zł i 127,96 mln zł i teraz spółka ma tydzień na złożenie wniosku na rezerwację tych częstotliwości.

"Do realizacji projektu GSM jest nam potrzebna jedna wiązka i na tym nam najbardziej zależało, ale oczywiście zastanowimy się czy skorzystamy z obu czy tylko z jednej. Na dzień dzisiejszy nie mogę zawyrokować, bo być może weźmiemy dwie" - powiedziała PAP Wściubiak i dodała i, że decyzja zostanie podjęta w najbliższych dniach.

Wściubiak powtórzyła też wcześniejsze zapowiedzi, że Centernet nie planuje emisji akcji na sfinansowanie zakupu częstotliwości i jest przygotowany na sfinansowanie tego projektu samodzielnie ze środków własnych.

Dodała, że spółka rozpoczęła już wstępne rozmowy z potencjalnym inwestorem branżowym - bo taki najbardziej interesowałby spółkę - który dostarczyłby know-how, ale też mógłby uczestniczyć w finansowaniu projektu, choć jego udział wyniósłby poniżej 50 proc.

"Nie padły jeszcze żadnego wiążące oferty na dzień dzisiejszy. W tym momencie jak znamy wyniki przetargu możemy przystąpić aktywnie do realizacji całego projektu i na pewno zintensyfikujemy rozmowy z naszymi potencjalnymi partnerami" - powiedziała.

"Jesteśmy przygotowani, że finansujemy to własnymi siłami, więc inwestor branżowy jest nam potrzebny nie tyle z punktu widzenia finansowego, ile bardziej z punktu widzenia kooperacji, czyli wiedzy, know-how, tego co mógłby wnieść, ale oczywiście licząc na współfinansowanie projektu" - dodała.

"Nie zdecydowaliśmy jeszcze o jakim wkładzie procentowym byśmy mówili w przypadku dopuszczenia takiego partnera branżowego. Jeszcze nie padła konkretna oferta, ale na pewno byłoby to, przynajmniej na początek, poniżej 50 proc. po stronie inwestora, bo my musimy mieć kontrolę nad projektem" - powiedziała również.

Dodała, że nie jest to żaden z czterech operatorów komórkowych działających na polskim rynku.

Wściubiak nie chciała ujawnić więcej szczegółów co do planów związanych z GSM 1800, do czasu szczegółowego zapoznania się z wynikami przetargu.

Prezes NFI Midaas mówiła wcześniej PAP, że Centernet nie będzie budował infrastruktury w całej Polsce, tylko w ograniczonym zakresie i będzie kolejnym operatorem mobilnym, który chce się wyróżniać i opanować pewne nisze na rynku.

Częstotliwości GSM 1800 będące przedmiotem przetargu, mogą być wykorzystywane w publicznej sieci telekomunikacyjnej (np. telefonia ruchoma, telefonia stacjonarna, radiowy dostęp do sieci Internet) na obszarze całego kraju do 31 grudnia 2022 roku.
Awatar użytkownika
PiErEk
Help Team
Help Team
 
Posty: 149
Rejestracja: 09 lut 2007, 20:54
Lokalizacja: Wadowice
Model telefonu: SE C702
Sieć: Heyah

Wróć do Ciekawostki ze świata GSM

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron