UKE uzasadnia uzasadnia wyższy poziom stawek do Play

Ciekawostki i nowinki dla posiadaczy telefonów GSM,

UKE uzasadnia uzasadnia wyższy poziom stawek do Play

Postautor: Cegła » 02 paź 2007, 14:22

Projekt decyzji w sprawie odmowy zmiany wysokości stawek za zakańczanie połączeń głosowych w sieci ruchomej P4.

W ocenie Prezesa UKE fakt, iż P4 jest operatorem od niedawna funkcjonującym na rynku telefonii ruchomej i ponoszącym w związku z tym stałe nakłady inwestycyjne na budowę niezbędnej infrastruktury telekomunikacyjnej, uzasadnia wyższy poziom stawek za zakańczanie połączeń w sieci ruchomej P4.

Podkreślenia wymaga również to, że w chwili obecnej P4 świadcząc usługi telefonii ruchomej, tylko w nieznacznym stopniu wykorzystuje własną sieć mobilną. W celu świadczenia usług telefonii ruchomej P4 zwarł tzw. umowę o roamingu krajowym z Polkomtel S.A., na podstawie której korzysta on z infrastruktury sieci dostępowej Polkomtel S.A. Spółka P4 rozpoczęła swoją działalność komercyjną na terenie całego kraju w dniu 16 marca 2007 r., co wiąże się z faktem, iż koszty ponoszone przez P4 są nieporównywalnie większe od kosztów ponoszonych przez pozostałych operatorów zasiedziałych na rynku telefonii ruchomej, choćby z uwagi na niewielką liczbę abonentów tejspółki.

Operatorzy wyznaczeni przez Prezesa UKE jako przedsiębiorcy posiadający znaczącą pozycję na rynku świadczenia usługi zakańczania połączeń głosowych w ich sieciach osiągają tzw. korzyści skali dzięki czemu koszty prowadzonej przez nich działalności maleją, a podmiot dopiero wchodzący na rynek praktycznie nie ma szans na skuteczne konkurowanie z operatorami zasiedziałymi. Wobec tego nie byłoby uzasadnionym wydanie decyzji w sprawie zmiany stawek za zakańczanie połączeń głosowych w sieci P4 poprzez wprowadzenie stawek analogicznych do stawek występujących w umowach zawartych z operatorami pozostałych sieci komórkowych, czytamy w uzasadnieniu Regulatora.

Na podstawie Prawa telekomunikacyjnego z dniem 1 października 2007 r. rozpoczęło się postępowanie konsultacyjne dotyczące projektu decyzji Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej w sprawie zmiany Umowy o połączeniu sieci pomiędzy Telekomunikacją Polską, a P4 operatora sieci Play. Przedmiotem niniejszego postępowania konsultacyjnego jest projekt decyzji w sprawie odmowy zmiany wysokości stawek za zakańczanie połączeń głosowych w sieci ruchomej P4.
Awatar użytkownika
Cegła
VIP Forum
VIP Forum
 
Posty: 680
Rejestracja: 03 gru 2006, 10:11
Lokalizacja: się biorą dzieci??
Model telefonu: SE C702 & Motorola V500
Sieć: Plaj
Karta pamięci: 1GB

Wróć do Ciekawostki ze świata GSM

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron