5 firm w II etapie przetargu 1800 MHz

Ciekawostki i nowinki dla posiadaczy telefonów GSM,

5 firm w II etapie przetargu 1800 MHz

Postautor: Cegła » 02 paź 2007, 14:21

Informacja z przebiegu postępowania przetargowego na rezerwację częstotliwości w zakresie 1710 - 1730 MHz i 1805 - 1825 MHz.

W dniu 21 maja 2007 r. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej ogłosił przetarg na dwie rezerwacje częstotliwości z zakresu 1710 - 1730 MHz i 1805 - 1825 MHz. Każda rezerwacja obejmuje 49 dupleksowych kanałów radiowych (przez kanał dupleksowy rozumie się kanał dwuczęstotliwościowy składający się z dwóch kanałów jednoczęstotliwościowych, każdy o szerokości 200 kHz, stanowiących logiczną całość) z odstępem dupleksowym 95 MHz.

Częstotliwości będące przedmiotem przetargu mogą być wykorzystywane w publicznej sieci telekomunikacyjnej (np. telefonia ruchoma, telefonia stacjonarna, radiowy dostęp do sieci Internet) na obszarze całego kraju do dnia 31 grudnia 2022 r.

Każdy uczestnik przetargu mógł złożyć jedną albo dwie oferty. Każda oferta była traktowana niezależnie. Minimalna jednorazowa opłata za dokonanie rezerwacji częstotliwości wynosiła 1.960.000 zł w przypadku jednej oferty, co stanowi 50% opłaty rocznej za prawo do dysponowania 49 kanałami radiowymi w pierwszym roku rezerwacji częstotliwości dla sieci komórkowej.

Termin składania ofert upłynął 24 sierpnia 2007 r. Wpłynęło 8 ofert złożonych przez następujące podmioty:

Polska Telefonia Komórkowa Centertel Sp. z o.o.
Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o.o.
Polkomtel S.A.
CenterNET S.A. (2 oferty)
TOLPIS Sp. z o.o.
Inquam Broadband GmbH (2 oferty).

Wszystkie wskazane powyżej oferty zostały złożone w terminie i podlegały badaniu w I etapie badania ofert przez Komisję przetargową powołaną przez Prezesa UKE.

Do II etapu badania ofert zostały zakwalifikowane następujące oferty:

1) oferta Polskiej Telefonii Komórkowej Centertel Sp. z o.o.,
2) oferta Polkomtel S.A.,
3) oferta nr 1 CenterNET S.A.,
4) oferta nr 2 CenterNET S.A.,
5) oferta TOLPIS Sp. z o.o.

Natomiast z przyczyn formalnych do etapu II nie zostały zakwalifikowane oferty:

1) Polskiej Telefonii Cyfrowej Sp. z o.o.,
2) oferta nr 1 Inquam Broadband GmbH,
3) oferta nr 2 Inquam Broadband GmbH.

Wszyscy uczestnicy przetargu zakwalifikowani do II etapu badania ofert zadeklarowali, że w przypadku dokonania na ich rzecz rezerwacji częstotliwości rozpoczną wykorzystywanie częstotliwości będących przedmiotem przetargu i świadczenie usług z ich wykorzystaniem w terminie 18 miesięcy od otrzymania rezerwacji częstotliwości.

Kwoty zadeklarowane przez uczestników przetargu zakwalifikowanych do etapu II z tytułu opłat za dokonanie rezerwacji częstotliwości:

Obrazek

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w opinii wydanej na podstawie Prawa telekomunikacyjnego przedstawił następujące rekomendacje dla poszczególnych ofert:

1) Oferta Polkomtel S.A. - niekorzystny wpływ na rozwój konkurencji na rynku świadczenia usług w publicznych sieciach telekomunikacyjnych;

2) Oferta Polskiej Telefonii Komórkowej Centertel Sp. z o.o. - niekorzystny wpływ na rozwój konkurencji na rynku świadczenia usług w publicznych sieciach telekomunikacyjnych;

3) Oferta TOLPIS Sp. z o.o. - neutralny wpływ na rozwój konkurencji na rynku świadczenia usług w publicznych sieciach telekomunikacyjnych;

4) Oferta nr 1 CenterNET S.A. - korzystny wpływ na rozwój konkurencji na rynku świadczenia usług w publicznych sieciach telekomunikacyjnych;

5) Oferta nr 2 CenterNET S.A - korzystny wpływ na rozwój konkurencji na rynku świadczenia usług w publicznych sieciach telekomunikacyjnych.

Po przeprowadzeniu oceny ofert w etapie II, poszczególne oferty uzyskały następującą liczbę punktów:

1) oferta nr 1 złożona przez CenterNET S.A. - 340,000 punktów.

2) oferta nr 2 złożona przez CenterNET S.A. - 287,461 punktów.

3) oferta złożona przez TOLPIS Sp. z o.o. - 225,785 punktów.

4) oferta złożona przez Polkomtel S.A. - 122,726 punktów.

5) oferta złożona przez PTK Centertel Sp. z o.o. - 103,656 punktów.

Od dnia ogłoszenia wyników postępowania przetargowego zwycięzca przetargu - CenterNET S.A. ma 7 dni na złożenie do Prezesa UKE wniosku o dokonanie każdej z dwóch rezerwacji będących przedmiotem przetargu.
Awatar użytkownika
Cegła
VIP Forum
VIP Forum
 
Posty: 680
Rejestracja: 03 gru 2006, 10:11
Lokalizacja: się biorą dzieci??
Model telefonu: SE C702 & Motorola V500
Sieć: Plaj
Karta pamięci: 1GB

Wróć do Ciekawostki ze świata GSM

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości