Większy zasięg Wi-Fi w Vigorach

Ciekawostki i nowinki dla posiadaczy telefonów GSM,

Większy zasięg Wi-Fi w Vigorach

Postautor: Cegła » 02 paź 2007, 14:18

Najnowszy produkt DrayTek'a pozwala każdemu użytkownikowi Vigora (modele z access point WLAN), na ok. dwukrotne zwiększenie zasięgu sieci bezprzewodowej w zamkniętych pomieszczeniach, jak np. w domu czy biurze. Nowa antena dookólna DrayTek ANT-1107 posiada wzmocnienie 7 dbi, czyli znacznie większe, niż w montowanych fabrycznie Vigorach (2,5 - 3 dbi). Antenę będzie można mocować bezpośrednio do urządzenia lub podłączyć za pomocą kabla i z użyciem magnetycznej podstawki ulokować w miejscu, w którym sygnał będzie najlepiej rozprzestrzeniany.

Możliwość dwukrotnego zwiększenia zasięgu Wi-Fi zainteresuje wielu korzystających z routerów DrayTek. Wśród wymagających użytkowników indywidualnych, dotyczy to na pewno właścicieli urządzeń obsługujących m.in. szerokopasmowy dostęp do Internetu typu Neostrada (np. Vigor 2700G), czy posiadających Internet od lokalnego dostawcy (np. Vigor 2100VG). Przy pomocy nowej anteny DrayTek, mogą oni znacznie zwiększyć zasięg sieci bezprzewodowej w swoim domu.

To samo dotyczy klientów biznesowych, którzy coraz częściej sięgają po rozwiązania DrayTek'a. Już nawet małe biura, stosujące np. dedykowane dla nich urządzenia typu Vigor 2200VG, czy też średnie firmy, dzielące łącze internetowe przy pomocy np. Vigora 2910VG, mogą mieć większy zasięg Wi-Fi w swoich miejscach pracy. O taką funkcjonalność mogą zadbać również duże podmioty, korzystające z zaawansowanych technologicznie sieciowych kombajnów, jak VigorPro 5500Gi. Nowa, dookólna antena ANT-1107 pozwoli im znacznie rozszerzyć zasięg sieci Wi-Fi, a przy tym zwiększyć możliwości i komfort pracy w biurach.

Atutem wszystkich urządzeń DrayTek'a jest to, że jako jedyne urządzenia sieciowe na rynku, posiadają oprogramowanie w języku polskim. Są to prawdziwe, sieciowe kombajny, łączące w sobie możliwości wielu urządzeń. Bardzo ważnym plusem Vigorów jest rozbudowany firewall i jego funkcje: filtrowanie pakietów, filtrowanie zawartości stron www (kompleksowa ochrona rodzicielska), ochrona przed atakami DoS, a w modelach VigorPro również przed wirusami, trojanami czy robakami internetowymi. Modele dedykowane dla biznesu mają też inne istotne funkcjonalności, jak blokowania ruchu p2p, co w połączeniu z zarządzaniem pasmem, pozwala na utrzymanie dyscypliny pracy w firmie. Większość modeli umożliwia także korzystanie z telefonii VoIP, bez konieczności dodatkowych inwestycji w bramki VoIP. Nie bez znaczenia jest też zapora brzegowa typu UTM, mogąca pełnić funkcję centrum zabezpieczeń ruchu sieciowego w każdej firmie (w modelach VigorPro).

Nowa antena DrayTek ANT-1107 pojawi się w sprzedaży na początku października i będzie ją można kupić za ok. 60 zł netto (SRP). W późniejszym czasie w ofercie DrayTek'a pojawią się 2 anteny kierunkowe z jeszcze większym wzmocnieniem: 9 i 10 dbi.
Awatar użytkownika
Cegła
VIP Forum
VIP Forum
 
Posty: 680
Rejestracja: 03 gru 2006, 10:11
Lokalizacja: się biorą dzieci??
Model telefonu: SE C702 & Motorola V500
Sieć: Plaj
Karta pamięci: 1GB

Wróć do Ciekawostki ze świata GSM

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron