Ericsson wysoko w Indeksie Climate Disclosure Leadership

Ciekawostki i nowinki dla posiadaczy telefonów GSM,

Ericsson wysoko w Indeksie Climate Disclosure Leadership

Postautor: Cegła » 02 paź 2007, 14:17

Ericsson, dostawca rozwiązań telekomunikacyjnych, został uznany jako „Najlepszy w Klasie” za politykę względem zmian klimatycznych w raporcie opublikowanym przez Carbon Disclosure Project (CDP). CDP jest koalicją ponad 315 światowych inwestorów posiadających łącznie ponad 41 bln dolarów kapitału. Ericsson jest jedynym dostawcą telekomunikacyjnym i szwedzkim przedsiębiorstwem wymienionym wśród liderów w zestawieniu.

Raport Carbon Disclosure Project jest przeglądem odpowiedzi udzielonych przez 500 największych korporacji rankingu Financial Times na temat stosunku firmy do zmian klimatycznych. Ericsson został umieszczony w Indeksie Climate Disclosure Leadership (CDLI), prestiżowej i honorowej liście globalnych korporacji podejmujących wyzwania związane z globalnym ociepleniem.

W 2006 roku Ericsson poprawił wydajność energetyczną swoich stacji bazowych 3G o 35%. Firma pracuje także nad poprawieniem parametrów dla pozostałych produktów. Ogólna wydajność energii produktów firmy Ericsson na koniec 2008 roku będzie wyższa o 80 procent w porównaniu z 2001.

Indeks Climate Disclosure Leadership obejmuje firmy, które uzyskały ponad 85 punktów w 100-punktowej skali ocen. Dalsze informacje na temat CDLI są dostępne pod adresem cdproject.net

Firmy umieszczone w zestawieniu CDMI zostały wyróżnione za efektywność rozwiązań wpływających na ograniczenie emisji ogólnej liczny gazów cieplarnianych.
Awatar użytkownika
Cegła
VIP Forum
VIP Forum
 
Posty: 680
Rejestracja: 03 gru 2006, 10:11
Lokalizacja: się biorą dzieci??
Model telefonu: SE C702 & Motorola V500
Sieć: Plaj
Karta pamięci: 1GB

Wróć do Ciekawostki ze świata GSM

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 2 gości

cron