TP chce zmienić umowy z operatorami

Ciekawostki i nowinki dla posiadaczy telefonów GSM,

TP chce zmienić umowy z operatorami

Postautor: PiErEk » 29 wrz 2007, 9:35

28. września Telekomunikacja Polska wysłała do wszystkich operatorów, z którymi współpracuje na podstawie ramowej oferty połączenia sieci (RIO), propozycję aneksów do obowiązujących umów. Mają one na celu dostosowanie stawek rozliczeń międzyoperatorskich, tak aby uwzględniały wyniki zakończonego w sierpniu audytu kosztowego.

Propozycje aneksów zmieniają stawki rozliczeń w oparciu o płaską stawkę interkonektową oraz stawki i zasady rozliczeń w zakresie hurtowego dostępu do sieci TP (WLR). To konsekwencja wystąpienia firmy do UKE o zmianę oferty ramowej połączenia sieci TP z sieciami innych operatorów.

Dotychczasowe stawki były narzucane przez UKE na podstawie innych wyliczeń niż model kosztowy, gdyż regulator kwestionował wcześniejsze kalkulacje TP. W efekcie, zdaniem TP, firma musiała świadczyć usługi poniżej rzeczywistych kosztów. Sytuacja zmieniła się 23. sierpnia, kiedy TP przekazała do UKE zaudytowane sprawozdanie z rachunkowości regulacyjnej za 2006 rok z pozytywną opinią biegłego rewidenta oraz wynikami kalkulacji kosztów usług na 2007 rok. Dlatego, zdaniem TP, obecnie nie ma już podstaw do ustalania cen na podstawie innych metodologii, gdyż zgodnie z wcześniejszym stanowiskiem UKE, wynikającym z decyzji nakładających obowiązki na TP, miały one zastosowanie jedynie w sytuacji, kiedy nie ma potwierdzonego modelu kosztowego.

Audyt przeprowadził powołany przez Prezesa UKE biegły rewident Ernst &Young Audit, który wydał opinię bez zastrzeżeń stwierdzającą, że sprawozdanie i wyniki kalkulacji kosztów zostały sporządzone zgodnie z prawem i zatwierdzoną przez Prezesa UKE instrukcją rachunkowości regulacyjnej, opisami kalkulacji kosztów oraz opisem przeszacowania środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych. (WitekT)

źródło: Telekomunikacja Polska
Awatar użytkownika
PiErEk
Help Team
Help Team
 
Posty: 149
Rejestracja: 09 lut 2007, 20:54
Lokalizacja: Wadowice
Model telefonu: SE C702
Sieć: Heyah

Wróć do Ciekawostki ze świata GSM

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron