PLAYFOTO i National Geographic

Ciekawostki i nowinki dla posiadaczy telefonów GSM,

PLAYFOTO i National Geographic

Postautor: Cegła » 27 wrz 2007, 7:38

PLAYFOTO i National Geographic: nagrody dla małych zdjęć wielkiego formatu. „Indiańska opowieść” Marty Helman oraz cykl zdjęć Sebastiana Strączka to najlepsze prace w kategorii PLAYFOTO 3 edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic.

Wyróżnienia otrzymali również Krzysztof Barański i Piotr Rodzajewski. Prace wybrane zostały spośród 10 000 nadesłanych fotografii. Po raz pierwszy w historii konkursu jury oceniało zdjęcia zrobione telefonem komórkowym.

„Uchwyć chwilę” i „Fotoblog” to dwie kategorie w których uczestnicy konkursu dokumentowali rzeczywistość swoimi telefonami komórkowymi. Zdaniem jury, chwilę najlepiej uchwycił Sebastian Strączek, natomiast Marta Helman swoim fotoblogiem opowiedziała najciekawszą – w jej przypadku - indiańską opowieść.

„Ten konkurs oddaje istotę naszej wizji tego, czym może i powinien być telefon komórkowy. W przypadku tych prac multimedialność telefonu stała się narzędziem do tworzenia wysokiej jakości fotografii, które zostały docenione przez wybitnych specjalistów” – mówi Jacek Hensler, szef marketingu PLAY.

Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic zorganizowany został po raz trzeci. Profesjonaliści i amatorzy prezentują swoje prace w 5 kategoriach: natura, ludzie, kultura, extreme oraz moja przygoda z National Geographic.

Prace nadesłane w tym roku oceniało jury w składzie:

Tomasz Tomaszewski – fotograf, przewodniczący jury
Witold Krassowski – fotograf, dwukrotny laureat World Press Photo
Feliks Falk – reżyser filmowy i teatralny, wyreżyserował m.in. filmy „Wodzirej” i „Komornik”
Tomasz Bagiński – artysta-malarz, animator, reżyser, nominowany do Oskara za film "Katedra"
Martyna Wojciechowska – redaktor naczelna National Geographic Polska
Agnieszka Franus – z-ca redaktor naczelnej National Geographic Polska
Marcin Gruszka – Rzecznik Prasowy PLAY

PLAY był sponsorem głównym 3 edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród tegorocznej edycji konkursu odbyło się 24 września podczas uroczystej gali finałowej w Teatrze Narodowym w Warszawie. Galę poprowadzili Martyna Wojciechowska i Marcin Prokop. Gwiazdą wieczoru była „KAYAH”.

Pomysł na zorganizowanie Wielkiego Konkursu Fotograficznego uzyskał poparcie i został doceniony przez Towarzystwo National Geographic, które przyznało polskiej redakcji magazynu w 2006 roku nagrodę uznania, w kategorii: Best New Produkt Launch Campaign. Z inspiracji polskiego konkursu Towarzystwo National Geographic zorganizowało ogólnoświatowy konkurs fotograficzny, w którym mogą wziąć udział wszystkie edycje lokalne magazynu National Geographic. Pierwszy konkurs odbył się w 2006 roku. Wzięło w nim udział 16 wydań międzynarodowych. Nagrodzone prace w kategorii PLAYFOTO dostępne są na stronie playfoto.pl
Awatar użytkownika
Cegła
VIP Forum
VIP Forum
 
Posty: 680
Rejestracja: 03 gru 2006, 10:11
Lokalizacja: się biorą dzieci??
Model telefonu: SE C702 & Motorola V500
Sieć: Plaj
Karta pamięci: 1GB

Wróć do Ciekawostki ze świata GSM

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron