Bitwa o maszt Ery w Lublinie. Komunikat policji

Ciekawostki i nowinki dla posiadaczy telefonów GSM,

Bitwa o maszt Ery w Lublinie. Komunikat policji

Postautor: Cegła » 12 wrz 2007, 12:19

Mieszkańcy osiedla Poręba w Lublinie protestują przeciwko budowie masztu telefonii komórkowej w pobliżu ich domów. Jak zapowiadają, protestować będą do skutku.

Obawiają się o zdrowie swoje i bliskich. Uważają wręcz, że budowa kolejnych wież to rodzaj patologii. W piątek mieszkańcy Poręby demonstrowali przed placem budowy masztu bojąc się napromieniowania. Nałożyli czarne koszulki, w rękach mieli czarne parasole.

To kolejna bitwa w wojnie z masztem. Poprzednie starcia mieszkańcy przegrali. Urząd Miasta zgodził się na budowę, a interwencja u wojewody nic nie dała. Pozwolenie zostało wydane m.in. w oparciu o analizy przedstawione przez operatora. Z ekspertyz wynikało, że bloki nie znajdą się w zasięgu szkodliwego promieniowania. Urząd nie znalazł powodu, by podważać rzetelność badań.

Wczoraj w ratuszu mieszkańcy ul. Szafirowej rozmawiali z przedstawicielami firmy Era, która obok ich bloków buduje przekaźnik. Nie przyniosły one jednak żadnego rezultatu.

Naukowcy na całym świecie od lat badają szkodliwość nadajników. Zdania są podzielone. Prawie połowa twierdzi, że są chorobotwórcze. Sprawdzeniem tego mają się także zająć specjaliści z Politechniki Lubelskiej. Przygotowywany jest wniosek o fundusze do Komitetu Badań Naukowych.

Na terenie samego Lublina stoi już prawie 200 nadajników telefonii komórkowej. Do lubelskiego urzędu miasta wpłynęło tylko w tym roku 70 wniosków o zgodę na postawienie kolejnych nadajników na dachach budynków lub słupach.--------------------------------------------------------------------------------
W związku z zablokowaniem drogi publicznej w Lublinie policyjna interwencja zapobiegła bezpośredniej konfrontacji pomiędzy stronami konfliktu. Nie dopuszczono także do zniszczenia mienia. W trakcie działań nie użyto żadnych, oprócz siły fizycznej środków przymusu bezpośredniego. Nikt nie został ranny, nikogo też nie zatrzymano, czytamy w komunikacie KGP.

Powodem interwencji policyjnej przy ul. Szafirowej w Lublinie był narastający konflikt pomiędzy podmiotem dysponującym prawomocnym pozwoleniem na budowę masztu telekomunikacyjnego, a protestującymi mieszkańcami. Funkcjonariuszy wezwała na miejsce jedna ze stron konfliktu, gdyż droga umożliwiająca dojazd do miejsca budowy została zablokowana przez protestujących. Ponieważ konflikt pomiędzy zwaśnionymi stronami narastał i groził konfrontacją siłową, na miejsce wysłano najpierw policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, a następnie - jak zawsze w tego rodzaju sytuacjach - policjantów z Oddziału Prewencji.

Policjanci kordonem przesunęli osoby blokujące drogę publiczną na pobocze i chodnik. W trakcie interwencji nie użyto ani pałek, ani gazu, ani broni, ani też żadnych innych oprócz siły fizycznej środków przymusu bezpośredniego. W trakcie samej interwencji nikt nie odniósł obrażeń, nikt też nie został zatrzymany.

Natomiast w stronę policjantów rzucano kamieniami, szarpano funkcjonariuszy za umundurowanie, próbowano wyrywać tarcze. Wszystko to zostało zarejestrowane przez obecne na miejscu kamery telewizyjne.
Awatar użytkownika
Cegła
VIP Forum
VIP Forum
 
Posty: 680
Rejestracja: 03 gru 2006, 10:11
Lokalizacja: się biorą dzieci??
Model telefonu: SE C702 & Motorola V500
Sieć: Plaj
Karta pamięci: 1GB

Wróć do Ciekawostki ze świata GSM

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron