Ericsson i Endemol dla rozwoju interaktywnej telewizji

Ciekawostki i nowinki dla posiadaczy telefonów GSM,

Ericsson i Endemol dla rozwoju interaktywnej telewizji

Postautor: Cegła » 11 wrz 2007, 14:25

Ericsson i Endemol International B.V. ogłosiły popisanie umowy o globalnym partnerstwie, które ma na celu rozwój interaktywnej telewizji oraz kontentu generowanego przez użytkowników opartego na rozwiązaniu Me-On-TV firmy Ericsson.

Rozwiązanie Me-On-TV firmy Ericsson zostało stworzone we współpracy z Endemolem - światowym liderem w dostarczaniu rozrywki cyfrowej i telewizyjnej – oraz holenderską firmą Triple IT.

Me-On-TV jest siecią i technologią, która pozwala użytkownikom na wgranie plików oraz publikowanie kontentu na żywo lub nagranych wcześniej filmów poprzez jakiekolwiek urządzenie mobilne. Konsumenci mogą przesyłać kontent na strony komputerowe, do programów telewizyjnych, a także pozostawać w ten sposób w kontakcie ze znajomymi. Me-On-TV umożliwia także nadawcom, administratorom stron internetowych, czy operatorom sieci komórkowych na bezpośrednie zarządzanie treściami poprzez najnowocześniejsze narzędzia do edycji.

Usługa Me-On-TV będzie oferowana podmiotom kumulującym kontent: nadawcom programów, operatorom sieci i stron internetowych. Rozwiązanie będzie dostarczane jako w pełni zintegrowana usługa, utrzymana i zarządzana przez firmę Ericsson.

Endemol będzie dystrybutorem Me-On-TV, dostarczając technologii jako zintegrowaną usługę w ramach istniejących formatów TV i multimedialnych. Me-On-TV już jest używana przez Endemol w Holandii. Podczas zeszłorocznej edycji „Wielkiego Brata” byli uczestnicy programu używali tego rozwiązania do komunikacji z „domem”. Ostatnio, Endemol uruchomił w Holandii format „Ik op TV” dostępny przez TV i Internet, w którym Me-On-TV jest używany w celu przesyłania i nadawania nagranego materiału lub informacji „na żywo” poprzez telefony komórkowe.
Awatar użytkownika
Cegła
VIP Forum
VIP Forum
 
Posty: 680
Rejestracja: 03 gru 2006, 10:11
Lokalizacja: się biorą dzieci??
Model telefonu: SE C702 & Motorola V500
Sieć: Plaj
Karta pamięci: 1GB

Wróć do Ciekawostki ze świata GSM

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron