Orange stawia na transmisję danych i unowocześnienie sieci

Ciekawostki i nowinki dla posiadaczy telefonów GSM,

Orange stawia na transmisję danych i unowocześnienie sieci

Postautor: Cegła » 10 wrz 2007, 14:07

Usługa najnowszej generacji HSUPA w 17 największych miastach do końca tego roku - takie plany ma Orange. Dzięki temu chce utrzymać pozycję lidera rynku, czytamy w dzienniku Gazeta Wyborcza.

Technologia HSUPA, którą Centertel chce uruchomić, jest najbardziej istotna dla osób, które telefonu komórkowego używają nie tylko do rozmów, ale także - a może przede wszystkim - do transmisji danych. Umożliwia przede wszystkim szybkie wysyłanie danych, co staje się coraz bardziej ważne dla użytkowników, dodaje Gazeta.

Oprócz inwestycji w HSUPA Orange planuje też wdrożenie do końca września usługi HSDPA (szybszy odpowiednik sieci trzeciej generacji UMTS) o szybkości 7,2 Mb/sek w 17 miastach, a do końca roku we wszystkich głównych aglomeracjach (łącznie 34 miasta). Na razie w całej Polsce dostępna jest nieco wolniejsza technologia HSDPA o szybkości 3,6 Mb/sek.

- Obserwujemy, że polscy klienci coraz bardziej sobie cenią mobilność internetu, ale to musi być dobry, szybki internet - mówi "Gazecie" Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes Polskiej Telefonii Komórkowej Centertel, operatora Orange. - Nadal nasze główne przychody pochodzą z usług głosowych oraz SMS-ów. Widzimy jednak, że nasi klienci coraz częściej korzystają z możliwości transmisji danych oraz multimediów i to dlatego rozbudowujemy sieć i unowocześniamy ją - dodaje.

Kolejnym krokiem do utrzymania pozycji lidera polskiego rynku mobilnego ma być wykorzystanie posiadanej od 15 lat bazy nadajników o częstotliwości 450 MHz. - Jeśli regulator nie pozbawi nas prawa do korzystania z tej częstotliwości, to do końca przyszłego roku będziemy mogli w oparciu o tę technologię udostępnić internet dla ok. 66 proc. populacji Polski, a w 2009 r. dla ok. 99 proc. - mówi prezes sieci Orange.

Więcej na ten temat w artykule Przemysława Poznańskiego: Orange stawia na transmisję danych Gazeta Wyborcza/Gospodarka 2007-09-10
Awatar użytkownika
Cegła
VIP Forum
VIP Forum
 
Posty: 680
Rejestracja: 03 gru 2006, 10:11
Lokalizacja: się biorą dzieci??
Model telefonu: SE C702 & Motorola V500
Sieć: Plaj
Karta pamięci: 1GB

Wróć do Ciekawostki ze świata GSM

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron