Vodafone i Orange będą miały wspólną sieć 3G

Wszelkie dyskusje i spostrzezenia na temat polskich i swiatowych operatorow GSM, ceny, uslugi, promocje, jakosc polaczen, prognozy etc.

Vodafone i Orange będą miały wspólną sieć 3G

Postautor: o_0 » 12 lut 2007, 17:06

Usługi 3G cieszą się znacznie mniejszym zainteresowaniem użytkowników, niż oczekiwano. Klientów odstraszają też wysokie ceny aparatów. By zminiejszyć koszty sieci komórkowe Vodafone i Orange w Wielkiej Brytanii łaczą siły. Nie oznacza to bynajmniej, że przestają ze sobą konkurować - pisze Rzeczpospolita.

Operatorzy nie wykluczają też, że porozumienie może zostać rozszerzone na modernizację już działającej sieci starszego typu 2G.

Umowa Vodafone i Orange dotyczy na razie tylko rynku brytyjskiego - czy jest możliwe rozciągnięcie jej na Polskę?

- Nic mi na ten temat nie wiadomo. Po pierwsze, na naszym rynku nie działa Vodafone - jest tylko mniejszościowym udziałowcem Polkomtelu, - po drugie, nie ma jasnych regulacji odnośnie do budowy sieci współdzielonych. Nawet nowy operator Play buduje swoją sieć - mówi dla dziennika Jacek Kalinowski, rzecznik prasowy Grupy TP, do której należy sieć komórkowa Orange.
Awatar użytkownika
o_0
VIP Forum
VIP Forum

Model telefonu: lg cookie
Sieć: orange

Postautor: Pawlito » 12 lut 2007, 19:58

3g może fajna rzecz ale tele nadal drogie i chyba póki co i tak bym z tego nie korzystał :P Nawet gdyby potaniało troche :P
Awatar użytkownika
Pawlito
VIP Forum
VIP Forum

Model telefonu: LG KU800 Chocolate + Kingston microSD 512MB
Sieć: Orange

Postautor: o_0 » 12 lut 2007, 20:00

o a tu ię nie da pomógł czemu :( gdzie indziej prosze :P
Awatar użytkownika
o_0
VIP Forum
VIP Forum

Model telefonu: lg cookie
Sieć: orange

Postautor: Pawlito » 12 lut 2007, 20:02

tomek_ziomek, dobra wystarczy mi samo Dzięki :D :D :D
P.S. Sorka za offtopa :P
Awatar użytkownika
Pawlito
VIP Forum
VIP Forum

Model telefonu: LG KU800 Chocolate + Kingston microSD 512MB

Postautor: _m_ » 12 lut 2007, 21:06

Pawlito pisze:tele nadal drogie

Za 300 zł na Allegro już kupi :hyhy:
Ale po co komu 3G ;)
Awatar użytkownika
_m_
VIP Forum
VIP Forum

Model telefonu: Nokia 2700
Karta pamięci: 4GB

Postautor: Kiko » 12 lut 2007, 22:44

Pawlito, ja korzystałem z 3G w Plusie Erze i Orange w plusie to normalnie obraz skakał co 5 sekund bo okazało się że plusie korzystasz nie z karty UMTS tylko zwykłej GPRS
już lepiej wypadła era i Orange
Kiko
Moderator
Moderator

Model telefonu: K800i
Sieć: Heyah
Karta pamięci: 2GB

Postautor: Nothingam » 13 lut 2007, 0:57

tomek_ziomek, jeżeli Vodafone w polsce jest w Polkomtelu (Plus) to raczej nie będzie w Orange bo to już by było przegięcie i była by o to wojna że nie wspomne o kosztach. Myśle że nie ma szans żeby takie coś w Polsce wprowadzili, pozatym w Polsce Orange myśli że jest wielkim panem a w rzeczywistości tak nie jest, Plus nie pozwoli na strate dodatkowych użytkowników korzystających z Vodafone, jeżeli Orange podejmie sie tej wojny to możemy sie cieszyć albo płakać bo zmienią sie napewno ceny telefonów.
Awatar użytkownika
Nothingam
VIP Forum
VIP Forum

Model telefonu: SonyEricsson K810i Pulse Red
Sieć: Era Abonament 90z?

Postautor: mariusz-16-rumi » 24 cze 2007, 12:26

ja sobie niedawno kupiłem tel ktory umozliwia rozmowe wideofoniczna ale nie mam jak z tego skorzystac.... niewiele osub ma telefon przystosowany do tego... no ale cuz moze z upływem lat to sie zmieni
mariusz-16-rumi
Nowicjusz
Nowicjusz

Model telefonu: Nokia 6680

Postautor: TechX » 24 cze 2007, 15:05

Nothingam, zgadzam się z tobą w kwestii tego, że Orange uważa się za nie wiadomo co, telefony drogie, bezsensowne oferty, słaby zasięg na wsiach i to beznadziejne Orange Menu, które ładują do każdego telefonu. :wstyd: :wstyd:
TechX

Wróć do Operatorzy GSM