Zmiana Ikon Menu oraz Czcionek K800i

Wszystko na temat telefonów Sony Ericsson.

Zmiana Ikon Menu oraz Czcionek K800i

Postautor: Nothingam » 03 lis 2007, 12:25

Robimy backupa książki telefonicznej i danych najlepiej na karte pamięci, wyłączamy telefon, wyciągamy karte sim i karte pamięci, wkładamy baterie ale nie właczamy telefonu !!
Do wgrywania jak wiadomo używa się FAR Manager z zainstalowanym pluginem SEFP. Ustawienia to dcu-60 potem prędkość 115200 a rodzaj to db2020_51 bo taki mam CID, są jeszcze 49 i 52, wybiera się taki jaki sie ma, naciskamy Enter the Matrix i mamy 60 sekund na podpięcie telefonu do kabla cały czas trzymając C, jak FAR załapie telefon puszczamy C. Po załadowaniu pokaże dwa foldery flash i fs. Wchodzimy w fs. rozpakowane czcionki razem z plikiem fonts.xml (odpowiada za nazwy plików czcionek) wrzucamy do folderu tpa/preset/system/fonts - ikonki menu razem z plikiem MENU.ML (ten z kolei za kolejnosc, nazwy i ustawienie ikon) wrzucasz do folderu tpa/preset/system/menu. Plik LAYOUT.XML odpowiada za wielkość czcionek, rozmiar zegara i kilka innych rzeczy którymi przy standardowych zmianach ikon i czcionki nie trzeba sie przejmować. Następnie aby zapisać wszystkie zmiany cofasz się naciskając na [...] aż pokaże się czerwone okno, naciskasz YES i odpinasz telefon od komputera, wkładasz sim i karte pamięci oraz cieszysz się nowym wyglądem Twojego K800i.

Instrukcja napisana przezemnie więc mam nadzieje że w miare prosta i czytelna.
Wszystko robisz na własną odpowiedzialność.

Dodaje dwa menu jedno z nich aktualnie mam w swoim, to niebieskie :)

Kod: Zaznacz cały
http://www.mediafire.com/?dndnufxwdnw
http://www.mediafire.com/?09yjzkdydr3
Awatar użytkownika
Nothingam
VIP Forum
VIP Forum

Model telefonu: SonyEricsson K810i Pulse Red
Sieć: Era Abonament 90z?

Postautor: aragorn » 12 sty 2009, 21:58

cześć. mógłbyś mi wysłać program FAR?
mój mail to bercik14(at)gmail.com
z góry dziękli
aragorn
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: adik__adik » 12 sty 2009, 22:06

odkopałeś stary temat poza tym po to jest forum żeby się wymieniać nikt nie wyśle ci programu na e mail FAR poza tym jak masz CID53 to chyba najpierw musisz go odblokować
adik__adik
Stały Bywalec
Stały Bywalec

Model telefonu: K770i/EF81
Sieć: Era/Play
Karta pamięci: 2GB/1GB

Wróć do Forum Sony Ericsson