Konfiguracja GPRS w Nokii 6230i - Gadu-Gadu

Wszystko na temat telefonów Nokia.

Konfiguracja GPRS w Nokii 6230i - Gadu-Gadu

Postautor: Kadaj » 11 sty 2008, 18:17

Mam problem z ustawieniem GPRS w Nokii 6230i. Próbowałem już chyba wszystkiego i jest gorzej niż było. Ściągnąłem sobie Gadu-Gadu na komórkę i nie mogłem się połączyć. Więc zacząłem bawić się ustawieniami konfiguracji. Wyszło na to, że o ile przedtem mogłem łączyć się z internetem i tylko Gadu-Gadu nie chodziło, to teraz nie działa już nic ^^ Problem z Gadu-Gadu polegał na tym, że po włączeniu wyskakiwał komunikat "Wymagana autoryzacja punktu dostępu" (szczerze mówiąc nie mam zielonego pojęcia o co chodzi xP). teraz jest to samo, a dodatkowo przy połączeniach z internetem pojawia się komunikat "Połączenie GPRS nie jest dostępne". Jeśli ktoś wie jak mają wyglądać ustawienia, aby działało GG i znów chodził internet, to pomóżcie. Próbowałem już wielu automatycznych konfiguratorów internetowych i nic nie chodziło. Sieć Plus.
Awatar użytkownika
Kadaj
Nowicjusz
Nowicjusz

Model telefonu: Nokia 6230i
Sieć: Simplus

Postautor: mas0n » 22 mar 2008, 21:06

najpier usuń wszystkie ustawienia dla uproszczenia późniejszych wyborów., ściągnij ze strony operatora ustawienia konfiguracyjne
orange:ustaw.orange.pl/listservices.aspx?model_id=53&prod_id=21&logo=1
era:
era.pl/pl/indywidualni/strona-glowna
plus:
simplus.pl/simplus/showMenu.do?idx=143
heya:
heyah.pl/fdddec59cb2f7f4e221421b092460679

potem w ustawieniach skazujesz że internet ma korzystać z ustawień "internet" lub "*gprs" punkt dostępu z "punkt dostępu", mms z "*mms" itp, itd. co do g to ci nic nie podpowiem bo nigdy takiego czegoś nie posiadałem i nie będę posiadać, szkoda mi kasy :P
Awatar użytkownika
mas0n
Nowicjusz
Nowicjusz

Model telefonu: nokia
Sieć: orange

Postautor: Kiko » 22 mar 2008, 23:10

Kadaj, a masz włączone żeby telefon miał pozwolenie na korzystanie z GPRS

Popi// nie odkopuj trupów :wstyd:
Ostatnio zmieniony 22 mar 2008, 23:30 przez Kiko, łącznie zmieniany 1 raz
Kiko
Moderator