Co zrobić jak zamoczy nam się telefon?

Co zrobić jak zamoczy nam się telefon?

Postautor: PiErEk » 10 lip 2007, 21:37

Są to porady , które mogą pomóc ( mogą a nie muszą) doprowadzić telefon do normalnego użytkowania po zalaniu go wodą.( bezpośrednio po zalaniu)

1. Należy wyjąć baterię, kartę SIM, wykręcić antenę.

2. Nie suszyć, wręcz przeciwnie: rozkręcić na ile to możliwe, a potem jak najszybciej wymoczyć i przepłukać go w wodzie destylowanej. Ma to na celu usunięcie wszelakich zanieczyszczeń oraz osadów różnych związków chemicznych.

3. Następnie należy telefon delikatnie przepłukać czystym spirytusem. Ma to na celu związanie wody, która znajduje się w różnych zakamarkach telefonu, ponadto spirytus zmniejsza korozyjne działanie wody oraz rozpuszcza zanieczyszczenia nierozpuszczalne w wodzie. Uwaga: spirytus może zmyć niektóre napisy (np. stemple z płytek drukowanych), ale poza tym nie jest groźny dla obudowy i elektroniki.

4.Po tych czynnościach taki telefon należy zostawić w suchym i ciepłym (nie gorącym) miejscu do całkowitego wyschnięcia, nie należy się niecierpliwić. Zbyt wczesne włączenie telefonu może być szkodliwe dla telefonu.

5. Kartę SIM oraz styki w telefonie należy przytrzeć suchą szmatką bawełnianą.

6. Po naładowaniu baterii należy wkręcić antenkę, włożyć kartę SIM a następnie wykonać poniższe czynności z baterią.

7. Oczywiście bateria nie nadaje się do użytku, prawdopodobnie jest rozładowana całkowicie. Po dokładnym umyciu należy baterię delikatnie naładować korzystając z dobrej ładowarki skutecznie ograniczającej prąd. Woda nie służy elektronice, ale dobra bateria powinna jeszcze odżyć.

8. Wówczas masz już gotowy telefon do użytkowania.

Pamiętajcie jest to metoda która pomogła mi uratować żywotność mojego telefonu po wpadnięciu go do wody. Nie wiem jak zachowają się inne telefony ale i tak telefon jest stracony nawet jak ta metoda nie pomoże. Spróbować zawsze można. Nie biorę odpowiedzialności gdy ta metoda nie pomoże.
Ostatnio zmieniony 04 lis 2007, 10:44 przez PiErEk, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
PiErEk
Help Team
Help Team

Model telefonu: SE C702
Sieć: Heyah

Postautor: Mr. Eko » 10 lip 2007, 22:09

wg mnie powinno to byc przyklejone
Ostatnio zmieniony 10 lip 2007, 22:12 przez Mr. Eko, łącznie zmieniany 1 raz
Mr. Eko

Postautor: przemek2-89 » 10 lip 2007, 22:10

Mr. Eko, tez o tym pomyslalem :hyhy: moze sie komus przydac :hyhy:
Awatar użytkownika
przemek2-89
Help Team
Help Team

Model telefonu: Siemens C75/SE K550i + SanDisk M2 1GB
Sieć: Era => abonament 30 zl

Postautor: raven » 10 lip 2007, 22:12

Przyklejam :)
Awatar użytkownika
raven
Moderator
Moderator

Model telefonu: Xperia 10 mini
Sieć: heyah
Karta pamięci: 2GB

Postautor: Rafi » 10 lip 2007, 22:15

a ja przeniosłem do FAQ :hyhy:
Rafi
Moderator
Moderator

Model telefonu: Sony Xperia ST26i
Sieć: +MIX
Karta pamięci: 2 GB

Postautor: Kiko » 10 lip 2007, 22:26

Jeśli to nie pomoże można się udać do komisu i oddać Tela do czyszczenia w wannie ultradźwiękowej lub użyć do czyszczenia płynu do elektroniki (przydaje się przy zalaniu tela np sokiem)
Kiko
Moderator
Moderator

Model telefonu: K800i
Sieć: Heyah
Karta pamięci: 2GB

Wróć do FAQ