Własny patch graficzny w SXG75

Własny patch graficzny w SXG75

Postautor: Rafi » 15 cze 2007, 11:25

Potrzebne będą nam do tego parę programów:
1. Program do przeglądania BREW (w moim przypadku SXG75 Controller)
2. BREW SDK Tools 1.0.1 brewx.qualcomm.com/bws/content/gi/products/sdktools/1.0/en/1.0.1.7/web_install/license.htm => otwórzcie w Internet Explorer, tylko wtedy sie zainstaluje instalacja (próbowałem na Firefox-sie i nie dało rady)
3. NET-Framework 2-0-50727
dobreprogramy.pl/index.php?dz=22&id=1375&t=40
4. BREW Graphicpatch Creator (niestety tylko po niemiecku nie znalazłem żeby było chociaż po angielsku) link: chomikuj.pl/brain1990/Programy/BREWGraphicpatch+Creator.exe

Ten sposób działa na podmianie plików graficznych w plikach .bar

Żeby chodził BREW Graphicpatch Creator musi być zainstalowany NET-Framework
wchodzicie w BREW Graphicpatch Creator i klikacie w zakładkę "Optionen" muszą tam być załączone wszystkie opcje (muszą być ptaszki) jeżeli tak jest to gitara.
Możemy wsiąść się do zrobienia własnego patcha

Jako przykład zrobimy mój pierwszy patch zmiana ikonki gdy włączymy Profil własny 1 z buźki na ikonkę z kompem w tle jest to w pliku qwidgets_res.bar

1. Pierwszy krok to kopiujemy plik z telefonu "qwidgets_res.bar" który znajduję się w ścieżce: /brew/mod/qwidgets/res/common i kopijemy go np. na pulpit (dla dzieci neo używamy do tego programu do przeglądania BREW)

2. W zakładce "Datei" wybieramy ładowanie do programu pliku "qwidgets_res.bar"

Obrazek

3. Po lewej stronie wyświetli się nam lista dostępnych ikon i grafik w pliku .bar i tam szukamy naszej ikonki

Obrazek

4. Zapisujemy tą ikonę na dysku przez to polecenie

Obrazek

jeśli klikniemy OK plik zapisze się nam na pulpicie

5. Zapisaną ikonkę edytujemy w dowolnym programie graficznym zachowując jego wielkość i kolorów tła (w tym przypadku różowy)

6. Następnie wczytujemy zmodyfikowaną ikonkę do programu wybierając folder gdzie sie znajduję następująca funkcją

Obrazek

7. Pojawi się nam lista po prawej stronie. Z tej właśnie listy wybieramy zmienioną ikonkę. Klikamy na nazwę tej ikonki i pojawia się w prawym okienku

Obrazek

8. Następnie trzeba "zaszczepić" zmienioną ikonkę do pliku .bar. Robimy to przy pomocy przycisku ze strzałką po prawej stronie. Po tej operacji ikonka w lewym okienku powinna zmienić się na naszą

Obrazek

9. Teraz trzeba to wszystko zapisać na dysk przy pomocy funkcji

Obrazek

10. Wrzucamy do telefonu nasz zmodyfikowany plik qwidgets_res.bar i podmieniamy rzecz jasna zamiast oryginalnego w ścieżce /brew/mod/qwidgets/res/common

11. Resetujemy fona i cieszymy się swoimi wypocinami :D

Obrazek

P.S. nie wiem czy to działa w EF81 ale raczej powinno
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 2:00 przez Rafi, łącznie zmieniany 3 razy
Rafi
Moderator
Moderator

Model telefonu: Sony Xperia ST26i
Sieć: +MIX
Karta pamięci: 2 GB

Postautor: SPAM » 15 cze 2007, 11:43

brain1990 pisze:P.S. nie wiem czy to działa w EF81 ale raczej powinno