Dzwonek true tone z ulubionego utworu

Dzwonek true tone z ulubionego utworu

Postautor: MARIOSKARPA » 16 sty 2006, 10:13

ja przedstawie troche inna metode ;)

Programik CDex

Obrazek

nastepnie przerobiony plik wav. mamy w lokalizacji:

C:\Documents and Settings\xxx\Moje dokumenty\MP3

odpalamy:

start/wszystkie programy/akcesoria/rozrywka/rejestrator dźwieku

next:

plik/otworz/szukamy pliku wav./play/stop/edycja/usuń (przed,po) bieżącej pozycji/ powtarzamy zabawe, znow play/stop/edycja/usuń (przed,po) bieżacej pozycji i jesli juz bedziemy mieli wybrany fragment utworu dajemy zapisz jako... i po balu

;)

Master/ dodaje adres do CDex-a + Tobie "pomógł" bo wielu użytkownikom się przyda.

mp3.wp.pl/ftp/p/cdex_151.exe
Ostatnio zmieniony 04 lis 2007, 10:45 przez MARIOSKARPA, łącznie zmieniany 1 raz
MARIOSKARPA

Postautor: scheen » 29 sty 2006, 13:11

Moim zdaniem najlepszy sposob to wybranie sobie jednego pliku .mp3 i otworzenie go przez Nero Wave Editor (jest to program znajdujacy sie w zestawie programów Nero do nagrywania plyt o nazwie bodajze Nero 6.0 lub Nero Start Smart, cos takiego w kazdym badz razie). Kiedy otworzymy juz sobie pliczek .mp3, wybierzemy która czesc piosenki jest dla nas wazna, wytniemy ją i zapiszemy w nowym pliku poprzez wybranie z paska zadan opcji 'Plik' > 'Nowy', nastepnie wklejamy wybrany moment poprzez wybranie z paska zadań opcji 'Edytuj' > 'Wklej'. Teraz jedna z najwazniejszych czynnosci - chodzi o zapisanie pliku w formacie .wav, w tym celu otwieramy z paska zadan opcję 'Plik' > 'Zapisz jako...', wybieramy miejsce zapisania pliku, nadajemy mu nazwę i pod miejscem gdzie nalezy wpisac nazwę mamy miejsce gdzie nalezy wybrac format w jakim mamy zapisac plik (rzecz jasna musi byc to format .wav), a pod tym miejscem przycisk 'Opcje...', klikamy pojedynczo na ten oto przycisk i wybieramy następująco:

Frequency:
16000

Bits:
8

Channels:
Mono

Po wybraniu takiej konfiguracji zapisujemy plik pod nazwa ktora uprzednio wpisalismy w uprzednio wybranym przez nas miejscu. Po zapisaniu pliku nadal posiada on probke bitów audio o wartości 8 bitów na sekundę, a aby telefon mogl otworzyc ten plik potrzeba zmienic probkę bitów audio o wartości 8 bitów na sekundę na plik z wartością 4 bitów na sekundę. W tym celu sciągamy z netu programik o nazwie SOX GUI (np. ze strony siemensy.pl, dział download > programy). Program, ktory ja posiadam ma jakies błedy, chodzi o to ze po wypakowaniu go gdziekolwiek poza archiwum .zip w jakim go sciagnąłem nie przerabia plikow z takich ktore nie chodza w telefonie na takie ktore chodzą. Wiec jesli juz sciagniesz sobie ten programik to odpalaj go bezposrednio z archiwum w jakim go sciagniesz (otwierasz archiwum np. sox_gui.zip znajdujesz w nim plik sox_gui.exe i bezposrenio otwierasz go z archiwum bez uprzedniego wypakowywania gdziekolwiek). Po otworzeniu programu SOX GUI mamy dwa okienka: Jedno to 'Input', klikamy na nie aby wybrac plik uprzednio zapisany przez program Nero Wave Editor (w okienku powinna pokazac sie sciezka prowadzaca az do pliku ktory wybralismy), drugie okienko to 'Output' - tutaj wybieramy miejsce zapisania pliku, ktory chcemy aby chodzil w naszym telefonie (taki z wartością próbki audio równą 4 bity na sekundę), jesli jest to to samo miejsce co plik zapisany programem Nero Wave Editor to zmieniamy nazwe pliku dostawiając do niego jedną literę lub zmieniając całkowicie jego nazwę (np. plik zapisany przez program Nero Wave Editor posiada nazwę plik.wav to my (jesli znajduje sie w tym samym katologu w ktorym chcemy zapisac plik o próbce audio z wartością 4 bity na sekundę) zmieniamy jego nazwę na plikk.wav i ten oto plik mozemy wgrac do telefonu bez obaw ze znowu wyswietli się nam napis "Plik nieprawidlowy" lub "Otwarcie niemożliwe". Plik zapisany przez program Nero Wave Editor mozemy juz usunąć poniewaz potrzebny on byl tylko i wylącznie do przerobienia go na taki ktory "pojdzie" w Twoim Siemensie :wink:

Pozdrawiam.
scheen

Postautor: manieq123 » 10 kwie 2006, 12:32

Moim zdaniem najlepszy sposób to wycięcie fragmentu utworu programem mp3DirectCut, następnie w jakimś innym programie przerobić go na wav (np. GoldWave - w goldwave mozna od razu wyciąć kawałek bez używania mp3DirectCut) a następnie odpalić plik programem C65Convert i mamy gotwy plik wav na telefon
manieq123

Postautor: grubybOos » 26 maja 2006, 0:20

a ja to zmieniam z mp3 na wav. programem Audacity a nastepnie C65Convert i the end
grubybOos

Postautor: Nothingam » 26 maja 2006, 1:03

ja wycinam mp3 za pomocą AUDIACITY i przerabiam za pomocą JetAudio na .wav ale to do siemensa s65 siorki bo ja do cx75 wrzucam mp3 :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Nothingam
VIP Forum
VIP Forum

Model telefonu: SonyEricsson K810i Pulse Red
Sieć: Era Abonament 90z?

Postautor: krzychoo » 29 maja 2006, 18:49

moglby ktos dac link do tego c60convert ? pliz

edit: juz niepotrzebne, znalazlem.
krzychoo

Postautor: Javier » 09 lip 2006, 12:17

rapidshare.de/files/18726568/C65_Wav_Convert_www.siemensy.pl.rar.html

Pomyslałem ze sie przyda wiec zamieszczam link do tego programu C65 WAv Converter
Javier

Postautor: Mirage » 05 sty 2007, 14:31

Witam.

Link na RS nie działa, tak więc czy mógłbym prosić o działający link do tego programu kompresującego wavy? Google niestety nie pomogły :(
Awatar użytkownika
Mirage
Nowicjusz
Nowicjusz

Model telefonu: Siemens C75
Sieć: Plus GSM

Postautor: Flądra » 05 sty 2007, 19:23

rapidshare.com/files/10360566/Cx70_Wav_Converter.exe.html
prosze
Awatar użytkownika
Flądra
VIP Forum